7 cenaze memleketlerine, 6 cenaze Adli Tıp’a gönderildi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Şırnak’ta düşen helikopterde yaşamını yitiren 13 askerden 7’sinin cenazesi memleketlerine gönderildi. 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın da aralarında bulunduğu 6 askerin cenazesi ise otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba Beldesi’nde 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığına ait helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren 13 askerden Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı Nuri Şener, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Astsubay Başçavuş Mehmet Erdoğan ve Uzman Çavuş Zeki Koç için Şırnak’ta tören düzenlendi.

7 CENAZE MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

Törene, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal katıldı. Dini vecibelerin yerine getirilmesinden sonra 7 askerin cenazesi helikoptere taşındı. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na götürülen cenazeler buradan iki uçak ile memleketlerine gönderildi.

6 CENAZE ADLİ TIP’A GÖNDERİLDİ

Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Yüzbaşı İlker Acar, Pilot Üsteğmen Abdulmutahip Kesikbaş, Astsubay Teknik Başçavuş Fevzi Kıral ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal’ının cenazeleri ise sabah saatlerinde kimlik tespiti için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR