AABF’den “Herkes icin adalet” mitingine çağrı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) NWR Temsilciliği yaptığı yazılı açıklama ile bütün herkesi Köln’de düzenlenecek “Herkes icin adalet” mitingine çağrı yaptı. 25 Haziran’da
düzenlenecek mintige çağrı yapan AABF NWR Temsilciliği’nin açıklaması şöyle:

“Sevgili Canlar ,Sevgili ,Dostlar, Sevgili Yoldaşlar,
Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti her gün biraz daha ortadan kaldırılıyor. Gazeteciler, Yazarlar ve Milletvekilleri muhalif görüşleri nedeniyle hapishanelerde. Tüm toplum sindirilerek, ülkemiz açık bir cezaevine dönüştürülüyor. Anayasamıza göre bağımsız ve tarafsız olması gereken yargı, siyasal iktidarın ve tek kişinin bürosu haline getirilmek isteniliyor.
Saldırı Adaletedir. Saldırı Halkımızadır. Çünkü Adalet olmadan Halkın Hak arama özgürlüğünden bahsedilemez.
Başaramayacaklar.
Bu oyunu bozmamızın yolu, siyasi kimliklerimiz ne olursa olsun yan yana durmaktan omuz omuza vermekten, birleşmekten geçiyor.
Sizleri anayasal haklarımızı savunmak için ‘’ADALET İÇİN’’ mitingini birlikte gerçekleştirmeye, Mitinge katılmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırı tüm halkımızadır.
Mitingde siyasi kimlikler kullanılmayacaktır. İsteğimiz, halkımızın Sivil Toplum Örgütlerinin başkanları aracılığıyla kendi adalet talebini ortaya koymasıdır. En geniş katılım için tüm sivil toplum örgütleri çalışmalı, Mitinge çağrı yapmalıdır.
Gün Adalet için Birlik ve Mücadele Günüdür.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR