AABK Başkanı Mat: Aleviler nerde haksızlığa uğrayan varsa onun yanındadır

Post date:

Author:

Category:

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Mat yaptığı yazılı açıklama ile açlık grevlerin durulmasını talep etti.

İnsanoğlunun en kutsal hakkının yaşam hakkı olduğunu belirten Mat, “Yaşam hakkına kim müdahale ederse, insanlık onurunu kim ayaklar altına alırsa haksızdır. Yaşam hakkı evrensel bir haktır, sonuna kadar korunmalıdır. Bu bir insanlık görevidir. ” dedi.

Aleviliğin inaçsal olarak insanı merkeze koyduğunu vugulayan Mat, Alevilerin heryerde mazlumun sesi kulağı olduğunu ve olmaya devam edeceğini vurguladı.

“HAKSIZ ŞEKİLDE HAPİSHANEDE TUTULAN HERKES SERBEST BIRAKILMALI”

Cezaevlerinde devam eden açlık grevlerinede değinen Mat, “Cezaevlerinde başlayan açlık görevleri biran evvel durdurulmalıdır. İnsanlar doğal olan haklarını talep etmek, almak için yaşam haklarından vazgeçme durumuyla baş başa bırakılmamalıdır. Bu haksızlıktır, bu vicdansızlıktır. Herşeyden önce insan olmamaktır. Haksız, hukuksuz, adaletsiz bir şekilde hapishanelerde tutulan herkes serbest bırakılmalıdır. Bu insani bir taleptir ve en yüksek sesten söylemeye devam edeceğiz.” şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR