Abalay ‘tesadüf öldürüldü’ iddiası

Post date:

Author:

Category:

İstanbul Küçükçekmece’de önceki akşam 18 yaşındaki Sıla Abalay’ın öldürülmesiyle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Emniyet yetkililerine dayandırılan bilgilere göre, Abalay operasyon yapılan evde “tesadüf” olarak bulunuyordu.

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesi Yeşilova Mahallesi Tansel Caddesi Terzi Sokak üzerindeki bir binaya 6 Mayıs’ta düzenlenen polis operasyonunda 18 yaşındaki Sıla Abalay (18) öldürülmüştü.

Abalay’ın yaşamını yitirmesinin hemen ardından medyada “DHKP-C’nin en üst düzey ismi öldürüldü” haberleri yapılırken, şimdi ise “Operasyonda asıl hedef 25 yıldır aranan TİKKO üyesi R. E. idi. Sıla Abalay tesadüfen oradaydı” denildi.

Emniyetten edilen bilgilere göre geçilen haberlerde, “TİKKO bağlantılı bir örgütten kaydı bulunan M.K. ve babası A.K. gözaltına aldı. Ekipler, Abalay’ın evde bulunmasının “tesadüf” olabileceğini belirtti.

Yine aynı gece yapılan diğer ev baskınlarında “TİKKO üyesi olduğu belirtilen ve 25 yıldır aranan R.E. de yakalanarak gözaltına alındı” denilirken, A.K, M.K. ve R.E.’nin Vatan Caddesi’ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin devam ettiği aktarıldı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR