ABD Savunma Bakanı Barzani ile görüştü

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara ve Bağdat ziyaretlerinin ardından Hewler’e giden ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, devam eden Musul operasyonu kapsamında KDP Lideri Mesut Barzani ile görüştü

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Ankara ve Bağdat ziyaretlerinden sonra bugün saat 10.30’da Hewler’e ulaştı. Carter, Hewler Havalimanı’nda Güney Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Güney Kürdistan Bölgesi yetkilileriyle bir dizi görüşme yapması beklenen Carter, Hewler’e bağlı Selahaddin’de KDP Lideri Mesut Barzani başkanlığındaki heyetle görüştü. Görüşmeden sonra Güney Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Carter’in gerek Bağdat gerekse de Kürdistan bölgesi yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde Musul’un kurtarılması operasyonu çerçevesinde Irak ordusu ve Kürt güçleri arasındaki yakalanan uyumdan memnuniyetini dile getirdiği belirtildi.

Carter’in ayrıca hem Mesut Barzani ve hem de Iraklı yetkililerle yaptığı görüşmelerde, TSK askerlerinin Irak topraklarındaki varlığı ve yaşanan sorunlara da değindiği öğrenildi.

Kaynak: DİHA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR