ABD, ‘şüpheliyi konsolosluk binasında saklıyor’ iddiası…

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gözaltı kararı verilen bir kişinin ABD Konsolosluğunda saklandığı ve gözaltına alınmamak için 2 gündür Konsolosluk binasından dışarı çıkmadığı iddia edildi. Metin Topuz’un tutuklanmasının ardından, ikinci gözaltı kararını duyan ABD’nin ‘vizeleri askıya’ alarak tepki verdiği ileri sürüldü

ABD Başkonsolosluğu’nda görevli irtibat görevlisi Metin Topuz, 4 gün gözaltında tutulduktan sonra, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasının ardından, ABD ve Türkiye karşılıklı olarak vizeleleri süresiz olarak askıya aldı.

‘Konsoloslukta saklanıyor’

Hürriyet’te yer alan habere göre başsavcılığın dün sabah yeni bir gözaltı kararı daha verdiği ortaya çıktı. “Tutuklama kararı verilen kişinin Türk vatandaşı olduğu ve eşinin ‘FÖTÖ’nün çağrısından sonra Bank Asya’ya para yatırdığı da” ileri sürüldü. “Gözaltı kararı verilen kişinin henüz yakalanmadığı ve konsolosluktan dışarıya çıkmadığı da” belirtiliyor.

İkinci gözaltı kararı bardağı taşırdı iddiası

Dün akşam saatlerinde ABD’nin vizeleri askıya alma kararırın, ‘Metin Topuz’un tutuklanmasına tepkinin yanı sıra ikinci bir kişiye daha gözaltı kararı alınması olduğu’ yorumları yapılıyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR