ABF Örgütlenme Sekreteri: Yok sayma Alevileri mağdur etti

Post date:

Author:

Category:

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği geçtiğimiz günlerde Marmaris’te dayanışma kurulu toplantısı yapmıştı. PSAKD Genel Merkez Örgütleme sekreteri Fırat Ergün, önümüzdeki sürece ilişkin çalışmaları PİRHA’ya değerlendirdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) 14. Dönem 5. Danışma Kurulu toplantısını 29-30 Nisan’da Marmaris’te yaptılar. PSAKD Örgütlenme Sekreteri Fırat Argün, önümüzdeki sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin bir çok yerinden gelen şube temsilcileriyle danışma kurulunu gerçekleştirdiklerini söyleyen Argün, iki gün süren toplantıda, örgütlenme sekreteri olarak, tüm şube başkanlarının ve yöneticilerinin eleştirilerini aldıklarını bunlara göre bir taslak oluşturacaklarını dile getirdi.

“SİVAS DAVASINDA BİR ARPA BOYU YOL ALMAMIŞIZ”

PSAKD’nin örgütlenmesi hakkında bilgi veren Argün, “Önümüzde 2 Temmuz var. 2 Temmuz 1993’den bu güne 24 yıl geçmiş. Dolayısıyla tabiri caizse bir arpa boyu yol gidememişiz. Bununla ilgili tüm şubelerimizle, hukukçularla ve şehit aileleriyle istişarelerimiz devam ediyor” dedi.

“Yeni bir momente çıkarmak zorunda olduğumuzu düşünüyorum” diyen Argün, “Geride kalan zamanda bir referandum süreci yaşadık. Hayırımızı çoğalttık. Bu hayırlarımızı daha çok çoğaltmamız gerektiği noktasında ipuçları ve mevcut partilerle birleştirmek, başımızdaki tek adam rejimini devirmemizi sağlayacağını düşünüyorum” diye kaydetti.

Argül, “2 Temmuz katliamıyla ilgili ise tüm şubelerin, bugüne kadar yaptığı çalışmaları çoğaltarak, yerelden, demokratik kitle örgütleri ve köy derneklerinin de hayır cephesiyle bir enerji alarak daha da çoğaltarak Sivas’a yoğunlaşacağız” dedi.

“Arap Alevilerle aramızdaki mesafenin açıldığını görüyoruz” diyen Argün, “Bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan sonra Arap Alevileriyle bütünleşme, açılan makası kapatma noktasında çalışmalarımız devam edecek”dedi.

2 Temmuzda 4 araçla katkı sunan Arap Alevileri ilk defa tam destek verdiğini belirten Argün, “Bu desteği daha da büyüterek, birlikten kuvvet doğar, şiarıyla devam ediyoruz. İnşallah daha da güzel yerlere getireceğiz” diye konuştu.

“MADIMAK MÜZE OLSUN”
Sivas Madımak’ın müze olmasında net bir şekilde bu devletin o iki kişinin (oteli yakanlar) ismininde çıkartılması dahil olmak üzere farklı bir boyut çizmemiz gerektiğini belirten Argün, “Tarihi bir boyut çizmemiz lazım. Hukukçularımız bir çalışma yapıyor, çünkü bugüne kadar hep bir engelleme ve yok sayma bizleri mağdur etmiştir. Dolayısıyla buna karşı da yeni önlem almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Cebrail ARSLAN/Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR