Adalet mitingine katılım çağrısı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Demokrasi İçin Yurttaş Hareketi Sözcüsü Serdar Erkan, herkesi 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de yapılacak Adalet mitingine çağırdı. Erkan, “Tüm yurttaşlarımızı adaletin siyasileşmesine, dur demeye davet ediyoruz” dedi.

Bir grup dernek ve sendikanın oluşturduğu, “Demokrasi İçin Yurttaş Hareketi” Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde yaptıkları basın toplantısıyla Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin açıklama yaptı.

Açıklama yapan Demokrasi İçin Yurttaş Hareketi Sözcüsü Serdar Erkan, 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden bu yana başta yargı olmak üzere birçok devlet kurumunda “FETÖ” örgütlenmesinin olduğunu belirterek, “Başta yargı ve TSK olmak üzere liyakat ve emeğe dayalı olmayan yandaşlaşma ülkemizi iç savaşın eşiğine getirmiştir” dedi. Ankara’dan İstanbul’a başlatılan Adalet Yürüyüşü’nü desteklediklerini belirten Erkan, 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de yapılacak mitinge katılım çağrısında bulundu.

HUKUKSUZCA IŞTEN ATILMALARA KARŞI YÜRÜTMELİ

Gülen Cemaati ile ilgisi olmayan kamu çalışanlarının işten atılması, milletvekili, belediye başkanları ve gazetecilerin tutuklanmasıyla binlerce mağdurun yaratıldığını hatırlatan Erkan, Olağanüstü Hal (OHAL) koşullarında yapılan referandumda Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) son dakika kararı nedeniyle tartışmalı hale geldiğini söyledi. Erkan, “16 Nisan referandumu sonrasında uygulamaya geçirilen yeni Anayasa’nın devletimizi parti devleti yapacağını, devlette adaleti, toplumda barışı ve huzuru giderek olumsuz etkileyeceğini, ülkemizi daha fazla kutuplaşma içine sokacağını gören biz Demokrasi İçin Yurttaş Hareketi üyesi olan kurum ve gönüllüleri olarak tüm yurttaşlarımızı ve demokrasi güçlerini bu mitinge katılarak adaletin siyasileşmesine, tarafsızlığını yitirmesine, meşru ve demokratik yollardan dur demeye davet ediyoruz” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR