Adalet Yürüşçüleri Kartal’da

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

24’üncü gününde devam eden Adalet Yürüyüşü, 7.8 kilometrelik yürüyüşün ardından tamamlanacak.

Ankara’dan İstanbul’a başlatılan Adalet Yürüyüşü, 24’üncü gününde devam ediyor. Sabah Tuzla’nın Şifa mahallesinde başlayan yürüyüşçüler, Kartal’da bulunan Dumankaya Camii yanında bulunan alanda mola verdi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşte, cami minarelerine de keskin nişancılar konuşlandırıldı. Korteje dahil olmak isteyenlerin üzerleri polisler tarafından aranırken, yürüyüş her geçen dakika daha da kalabalıklaştı. Yürüyüşe katılanların sayısı, öğle molası verildiği saatlerde yüz bin kişiyi aştı.

Yoğun desteklerin olduğu yürüyüşte protestolar da yer yer yaşandı. Yürüyüşçüler Kartal ilçesi girişinde kırmızı-beyaz balonların uçurulması ve Kartal Belediyesi Bando Takımı eşliğinde karşılandı. Sabah saatlerinden bu yana 9.2 kilometrelik yol yürünürken, öğlenden sonra ise 7.8 kilometrelik yol daha yürünecek. Gün boyunca 17 kilometrelik yol kat edilecek.

Yürüyüş akşam saatlerinde Kartal Dragos sahilinde son bulacak. Yürüyüşçüler yarın Maltepe sahilde gerçekleştirilecek olan mitinge katılacak. Kılıçdaroğlu ise yarın mitinge Dragos sahilinden tek başına 3 kilometrelik yol yürüdükten sonra dahil olacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR