Adalet yürüyüşçüleri: Edirne’ye kadar devam etmeli

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

14’üncü gününde devam eden Adalet Yürüyüşü’ne katılan yurttaşlar, yürüyüşün Maltepe’de değil, Edirne’ye kadar uzaması gerektiğini dile getirdi.

Ankara’da başlayan Adalet Yürüyüşü 14’üncü gününde Düzce iline bağlı Kaynaşlı mevkiinde devam ediyor. Yürüyüşe katılan yurttaşlar, yürüyüşün Maltepe Cezaevi önünde değil, Silivri ve Edirne’ye de uzanması gerektiğini dile getiriyor. Yürüyüşçüler, yürüyüş amacına ulaşana kadar tüm kentlerden desteklenmesi gerektiğini kaydediyor.

‘MALTEPE İLE YETİNİLMEMELİ’

Gündoğdu Koç isimli yürüyüşçü, Adalet Yürüyüşü’nün geç kalındığını ifade ederek, var olan adaletsizliğin had safhada olduğunu dile getirdi. Yürüyüşün Türkiye’de bir şeyleri değiştireceğinden emin olduğunu dile getiren Koç, birlik olmanın önemine vurgu yaptı. Yürüyüşün Maltepe Cezaevi ile yetinilmemesi gerektiğini vurgulayan Koç, yürüyüşün devam etmesi gerektiğini söyledi. Koç, Adalet Yürüyüşü’nden hariç halkın bulunduğu yerlerde de sokaklara çıkarak, adalet mücadelesi vermesi gerektiğini dile getirdi.

‘TÜM KENTLERDEN DESTEKLENMESİ GEREKİYOR’

Sultan Ardınç isimli yürüyüşçü ise, çocukların geleceği için yürüyüşte yer aldığını söyledi. “HDP milletvekillerinin ne suçu vardı?” diye soran Ardınç, “Bence bir suçları yok. Milletvekilliğini yapması gerekiyor” dedi. Ardınç, yürüyüş amacına ulaşana kadar, “adaleti bulana kadar” tüm kentlerden desteklenmesi gerektiğini söyledi.

‘ÇIĞ GİBİ BÜYÜYECEĞİNE İNANIYORUM’

Gülnur Kodas ise, “İnsanların korkmadan, sinmeden bu yürüyüşe destek olmalarını istiyorum. Bizler bugün adaletin olduğuna inanmış olsaydık zaten burada olmazdık. Bir bayram günü insanlar yola düşmüşse gerçekten burada bir sorun vardır. İnsanların bunu görmesi gerekiyor. Bu sorunu çözmek için yürüyoruz” diye konuştu. Kodas, korkunun acele faydasının olmadığını ve Adalet Yürüyüşü’nün çığ gibi büyüyeceğine inandığını söyledi.

‘MALTEPE’DE DEĞİL EDİRNE’DE SON BULMALI’

Kodas, dokunulmazlıkların kaldırılmasına karşı olduğunu kaydederek, dokunulmazlıkların kaldırılmasına verilen desteğin hata olduğunu dile getirdi. Kodas, yürüyüşün Maltepe Cezaevi’nde son bulmaması, Silivri ve Edirne cezaevlerine kadar devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Ali Haydar Çelebi isimli yürüyüşçü ise. yürüyüşün halk yürüyüşü olduğunu dile getirdi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR