Adalet Yürüyüşçüleri Sakarya’ya vardı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Hayır Meclisleri, Kadın Cinayetleri Durduracağız Platformu, çevre örgütleri, taraftar gruplarının da yerini aldığı Adalet Yürüyüşü, 17’inci gününü Sakarya’da sonlandırdı.

Adalet Yürüyüşünün 17’nci gününü Sakarya Trafik Bölge Müdürlüğü yanında bulunan boş arazide son buldu. Sabah saatlerinde Akyazı beldesinde başlayan yürüyüşe, Antikapitalist Müslümanlar, kadın yazarlar, barış akademisyenleri, Hayır Meclisleri, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 78’ler Girişimi, Kadın Dernekleri Federasyonu üyesi kadınlar, çevre örgütleri, taraftar grupları ile çok sayıda yurttaş katıldı. Yürüyüşte görme engelli yurttaşlarda katılarak, Kılıçdaroğlu’na eşlik ederken, İstanbul’da tutuklu meslektaşları için Adalet Nöbeti tutan avukatlar da cübbeleri ile yürüyüşte yer aldı.

Aşırı sıcağa rağmen devam eden yürüyüş, öğlenden önce iki etap şeklinde devam etti. Yürüyüş öğlenden sonra ise tek etap olarak devam etti. Sakarya kent merkezine varan yürüyüşçüler, bir grup tarafından provoke edilmeye çalışıldı.

Yürüyüşte, Antalya’dan katılan barış akademisyenleri işine geri dönme talebi ile 115 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ın fotoğraflarının olduğu pankartlar açarak, önlükler giydi.

Bugün 15 kilometre yürüyen yürüyüşçüler, yarın sabah saat 07.00’de yürüyüşe kaldığı yerden devam edecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR