‘Adalet Yürüyüşü’nde 13’üncü gün: İstanbul’a 200 kilometre kaldı

Post date:

Author:

Category:

Düzce’ye varan “Adalet Yürüyüşü” sık sık provokasyon girişimleri ile karşı karşıya kalırken, İstanbul’a son 200 kilometre kaldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekilli Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlatılan “Adalet Yürüyüşü”, 13’üncü günü geride bıraktı. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüş, verilen öğle molası ardından bir kez daha devam etti. Düzce kent merkezine varan yürüyüşte gün boyu 22 kilometre yol kat edildi. Yürüyüşün öğleden sonraki kısmında Kılıçdaroğlu’na Türkiye devrimci hareketinin öncülerinden Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş ile sanatçı Mustafa Özarslan da eşlik etti.

Provokasyon girişimlerinin sık sık yaşandığı bugünkü yürüyüş esnasında yol kenarında toplanan gruplar, kurt ve rabia işaretleri yaparak kitleyi provoke etmeye çalıştı. Provokasyon girişimlerine yürüyüşçüler, alkış çalarak “Hak, hukuk, adalet” sloganları ile karşılık verdi.

Gerginliklerinde yaşandığı yürüyüşte, polis ile gösterici gruplar arasında da gerginlik yaşandı. Bazı göstericiler ise, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın posterleri ile AKP bayrakları açtı. Düzce kent merkezine giren yürüyüşçülere destek de arttı. Kent merkezinde sonlandırılan yürüyüş, yarın devam edecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR