Adalet Yürüyüşü’nde 15’inci gün: ‘Evet’çiler de destek veriyor

Post date:

Author:

Category:

Adalet Yürüyüşü 15’inci gününde Düzce’nin Gümüşova ilçesinde devam ediyor. Yürüyüşçülerin bugün Hendek’e varması bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Evet” oyu verenlerden de yürüyüşe destek geldiğini söyledi.

Ankara’dan İstanbul’a başlatılan ve ilerleyen günlerde binlerce kişinin dahil olduğu Adalet Yürüyüşü, 15’inci gününde devam ediyor. Sabah erken saatlerde Düzce’ye bağlı Gümüşova ilçesinde başlatılan yürüyüş öncesi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kısa bir açıklama yaptı.

‘ADALET HERKESE LAZIM’

Düşündükleri zamanda İstanbul’da olmayı umduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bugün havanın sıcak olacağı söyleniyor. Daha dikkatli olacağız bugün. Ama ister soğuk, ister sıcak olsun biz İstanbul’a yürüyeceğiz. Adalet her yerde lazım, bizim ülkemizde de lazım. Yürüyüşümüze destekler var. ‘Evet’ oyu verenlerden de geliyor destekler. Yine acılarda yaşanıyor. Askerlerimiz yine şehit düşüyor. Biz dedik daha önce gerçekten terörü bitirmek istiyorsanız üzerimize düşeni yapmaya hazırız. ‘Evet’ oyu verenler artık kandırılıyorsunuz. Bunları düşünün. Bunların terörü bitirme derdi falan yok” dedi.

Yaptığı konuşmanın ardından kitlenin en önüne geçen Kılıçdaroğlu, yürüyüşü başlattı. Kılıçdaroğlu, yürüyüşe başladığı sırada elinde süpürge bulunan bir grup önünü keserek, yolu süpürdü. Binlerce kişinin “Adalet” tişörtleri giyerek, “hak, hukuk, adalet” sloganları atarak yaptığı yürüyüşte, bir yurttaşın boynuna taktığı AKP’yi temsilen ampul konulan terazi dikkat çekti.

Yürüyüşün bugün Sakarya’nın Hendek ilçesine varması bekleniyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR