Adalet Yürüyüşü’nde 5’inci gün: 100 kilometrelik etap tamamlandı

Post date:

Author:

Category:

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) başlattığı “Adalet Yürüyüşü”nün 5’inci günü tamamlandı. Yağmurlu ve yorucu geçen yürüyüşte 450 kilometrelik yolun ilk 100 kilometrelik bölümü tamamlanmış oldu.

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanması sonrasında CHP’nin başlattığı Adalet Yürüyüşü’nün 5’inci günü tamamlandı. Sabah saatlerinde, Kızılcahamam Trafik Bölge Müdürlüğünün bulunduğu alandan başlayan yürüyüş akşam saatlerinde Kızılcahamam Bulak köyünde konaklama için mola verildi.

Yağmura rağmen yürüyüşçüler bugün de yaklaşık 20 kilometrelik bir mesafe kat etti. CHP milletvekilleri ve yöneticilerinin yanı sıra sivil toplum örgütü yöneticilerinin de katıldığı yürüyüşe bugün Halkevleri, DİSK gibi örgütler katıldı. Yürüyüş yarın Bolu yol güzergahına doğru devam edecek.

Bu arada mola yerinde CHP MYK’sı toplanarak, durum değerlendirmesi yaptı. Toplantıda, bundan sonra yürüyüş süresi boyunca 81 ilde eş zamanlı olarak her gün saat 18.00’de ‘durarak 2 dakika adaleti düşünme’ eylemi yapılması kararlaştırıldı.

Yarın saat 08.00’de başlayacak olan yürüyüşe yeni grupların ve destekçi grupların katılması bekleniyor. Ayrıca mola yerinde bu akşam saatlerinde yürüyüşe destek veren gruplardan müzik dinletisi yapılması kararlaştırıldı. Yürüyüşe katılan farklı kesimlerden insanlar, yürüyüşün büyütülmesi ve eylemlerin çoğaltılması çağrısı geldi. CHP milletvekilleri ve yetkilileri de Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşün İstanbul etabında bir milyon kişi ile yürüyüşün güçlendirilmesi için her türlü çalışmanın hızlandırıldığı belirtildi.

Gün boyu yağan yağmur mola verildikten sonra yerini kısmi güneşli bir havaya bıraktı. Yürüyüşçüler yorgunluğu yerlere serdikleri battaniyeler üzerine uzanarak atmaya çalıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR