‘Adalet Yürüyüşü’nde bayram mesajı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yeni katılımlarla devam eden “Adalet Yürüyüşü”nde bayram mesajı veren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yürüyüşün bayramda ayrıca anlamlı olacağını belirtti. Yarın yürüyüşe bayram arası verilecek. Destek için Bursa’nın Gemlik ilçesinde başlatılan yürüyüşü ise, Orhangazi halkı devraldı.

CHP Milletvekilli Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından Ankara’dan İstanbul’a başlatılan “Adalet Yürüyüşü” 10’uncu gününde yeni katılımlarla devam ediyor. Bugünkü yürüyüşe, CHP’nin İstanbul Avcılar ve İzmir Menemen ilçe örgütleri katılırken, İstanbul Barosu’ndan avukatlar da destek verdi.

Yürüyüş, dün gece konaklama yeri olan Bolu kent merkezine 22 kilometre uzaklıktaki Köroğlu Dinlenme Tesisleri’nde başladı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN BAYRAM MESAJI

Yürüyüş öncesi Kılıçdaroğlu, kısa bir açıklama yaptı. Yürüyüşe katılanların Ramazan Bayramı’nı kutlayan Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: “Dini bayramlar ayrıca önemlidir. Çünkü dini bayramlarda bir araya gelinir. Kırgınlıklar giderilir. Bu açıdan önemlidir. Bayramın memlekete huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum. Gerginliklerden kurtulan bir Türkiye umuyoruz. Adalet Yürüyüşü’nün bayramda ayrıca anlamlı olacağını düşünüyorum.”
Mısır’daki idamlara da değinin Kılıçdaroğlu, “Mısır’daki yöneticilere sesleniyorum. Eğer idamların topluma bir yarar getirmeyeceğini görmek istiyorlarsa dönüp Türkiye tarihine baksınlar” diye belirtti.

YÜRÜYÜŞE BAYRAM ARASI

Yürüyüş, bugün de yaklaşık 20 kilometre sonra Karaağaç köyünde son bulacak.

Öte yandan yarın Ramazan Bayramı’nın birinci günü vesilesiyle yürüyüş gerçekleşmeyecek. Yürüyüşe bayram arası verilirken, Karağaç köyünde ziyaretler yapılacak.

BURSA YÜRÜYÜŞÜ ORHANGAZİ’DEN DEVAM EDİYOR

Yürüyüşe destek olmak ve taleplerini dile getirmek için Bursa’nın Gemlik ilçesinden yola çıkan yurttaşlar, bugün yürüyüş kolunu Orhangazi ilçesine devretti. Orhangazi Adliyesi önünde bir araya gelen çok sayıda yurttaş, 5 metrelik “Adalet” yazılı pankartı açarak, “Adalet” yazılı dövizler taşıdı.Yine üzerinde “Adalet” yazılı tişört giyip şapka takan yurttaşlar, “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” ve “Adalet hemen şimdi” sloganları attı. Bu esnada yoldan geçen araçlar da korna çalarak yürüyüşe destek verdi.

‘GELECEĞİMİZ İÇİN YÜRÜYORUZ’

CHP İlçe Başkanı Sevim Turan, gelinen noktada artık adaletten bahsedilemediğini belirterek, “Biz burada geleceğimiz karanlığa gömülmesin, çocuklarımız sokaklarda ölmesin, kimse hukuksuz biçimde tutuklanmasın diye yürüyoruz” dedi.

Orhangazi ilçesinin başlattığı yürüyüş Yalova’ya kadar devam edecek. Yalova’ya yetişen yurttaşları Yalova halkı karşılayarak, yürüyüşü devralacak.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR