Adalet Yürüyüşü’nün 21. gününde olağanüstü önlemler

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

21’inci günü sonlanan Adalet Yürüyüşü’nde DAİŞ saldırısına karşı alınan tedbirler dikkat çekti. Yürüyüş kortejinde çevik kuvvet polisine ek olarak özel harekat polisleri de eklendi.

Ankara’dan İstanbul’a 21’inci gününde devam eden Adalet Yürüyüşü, Kocaeli’nin Tavşancıl beldesine vardı. Sabah saatlerinde başlayan yürüyüş, yoğun güvenlik önlemleri altında mola verdi. Moladan sonra güvenlik önlemleri arttırılırken, Kılıçdaroğlu’nun etrafındaki polis sayısı da artırıldı. Daha önce yürüyüş kortejinde sadece çevik kuvvet polisi yer almasına rağmen bugün özel harekat polisleri de kortej içerisinde yer aldı. Yürüyüş sırasında çevrede bulunan binalara çıkan özel harekat polisleri dürbünlerle çevreyi izledi.

ESKİ BAKAN DA YÜRÜYÜŞTE

E-100 kara yolunun tek taraflı trafiğe kapatılması üzerine, yer yer sürücüler ile polisler arasında gerginlik yaşandı. Bazı yurttaşlar yürüyüşçülere sırtını dönerek protesto ederken, yürüyüşçülerin karşılığı slogan ve alkış oldu. İnsan hakları savunucusu Akın Birdal, sanatçı Belkız Akkale, Göztepe Futbol Takımı oyuncuları ile yazar ve edebiyatçılar da yürüyüşe destek verdi. Adalet Yürüyüşü’ne müzik grubu Redd üyeleri, tiyatro ve sinema oyuncusu Mustafa Alabora ve eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Onur Kumbaracıbaşı da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüdü.

18 kilometrelik yürüyüş ardından on binler, Tavşancık beldesinde sahil kenarında konakladı. İstanbul’a son 50 kilometrelik yolun kaldığı yürüyüş, yarın saat 08.00’de devam edecek.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR