Adana Alevi Platformu, ihraçlara tepki gösterdi

Post date:

Author:

Category:

KESK Adana Şubeler Platformu’nun Atatürk Parkı’nda ihraç ve açığa almalar ve OHAL’e karşı yaptığı eylemlere bu akşam Adana Alevi Platformu destek verdi. Basın metnini okuyan Pir Sultan Alevi Kültür Derneği (PSAKD) Adana Şube Başkanı Şükrü Şahin,  kendi üyelerinin de aralarında bulunduğu ihraç edilen üyelerine yönelik hukuksuz uygulamaların durdurulmasını ve haklarının iadesini talep etti.

Son çıkarılan KHK ile üyeleri de olan Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü  Güven Boğa’nın da ihraç edildiğini söyleyen Şahin, yine üyeleri olan Ülkü Gülşen ve Ali Rıdvanoğulları ile Boğa’nın barış ve kardeşlik mücadelesi verdiklerini, belediyenin kapısını halka açtığı için ihraç edildiğini ifade etti.

YURT YANGINI DAVASINI TAKİP EDECEĞİZ

Aladağ’da meydana gelen yurt yangınında hayatını kaybeden çocukları anan Şahin, devlete ait yurtları yıkan yetkililerin alternatif olarak Süleymancı yurtları göstermesinin yoksul emekçi çocuklarının devşirilmek istenmesi olduğunu ifade etti. Şahin, Alevi Platformu olarak ailelerin yanında olacaklarını, bu davayı Madımak, Maraş ve Gazi katliamı davalarını takip ettikleri gibi takip edeceklerini dile getirdi. (Adana/EVRENSEL)

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR