Adana’da bir dairede aile katliamı

Post date:

Author:

Category:

Adana’da medikal işiyle uğraşan 38 yaşındaki Denizhan Dener, 6 yıldır arkadaş olduğu Z.K.’yi istemeleri için evine çağırdığı ailesini öldürdü. Dener, son kurşunla kendi başına ateş ederek intihar etti.

Adana’da medikal işiyle uğraşan 38 yaşındaki Denizhan Dener, 6 yıldır arkadaş olduğu Z.K.’yi istemeleri için evine çağırdığı ailesini öldürdü. Emekli Vali olan eniştesini, 2 halası ile 2 kuzenini öldüren Denizhan Dener, 155 Polis İmdat Hattı’nı telefonla arayıp, adresi verdikten sonra “Hepsini vurdum” deyip tabancasındaki son kurşunla kendi başına ateş ederek intihar etti.

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Kurtuluş Mahallesi’nde 64014 Sokak’ta bulunan Çelik Apartmanı’nın 4’üncü katında meydana geldi. Medikal işiyle uğraşan, annesi ve babası yıllar önce ölen Denizhan Dener, 6 yıllık arkadaşı Z.K.’yi istemesi için akrabalarını evine çağırdı.

Emekli Vali olan eniştesi 76 yaşındaki İsmet Metin, halası 68 yaşındaki Nursen Metin, kızları 41 yaşındaki Senem Metin, diğer halası 66 yaşındaki Gönül Cengiz ile Gönül Cengiz’in oğlu 38 yaşındaki Suphi Cengiz, Denizhan Dener’in evine geldi.

Hatay’da oturan Z.K.’yi istemeye gitmeye hazırlanan Denizhan ile aile büyükleri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından iddiaya göre, Denizhan Dener tabancasını çekip aile büyüklerini tek tek öldürdü.

Yoğun silah seslerini duyanlar polisi ararken, 5 kişiyi öldüren Denizhan Dener, önce Hatay’daki Z.K.’yi arayıp, cinayet işlediğini söyledi. Ardından da 155 Polis İmdat Hattı’nı arayıp evinin adresini verdi. “Hepsini vurdum” diyen Dener, telefon açık iken tabancasındaki son kurşunu da kendi başına sıkarak yaşamına son verdi.

İhbar üzerine eve gelen polisler, silah sesi gelen dairenin zilini çaldı ancak cevap alamayınca çilingir çağırdı. Çilingir de kapıyı açamayınca çağrılan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin CANKUR ekipleri kapıyı kırdı. Kan gölüne dönen evde emekli Vali İsmet Metin, eşi Nursen Metin, kızları Senem Metin, Gönül Cengiz ile oğlu Suphi Cengiz ve Denizhan Dener’in cesedi bulundu.

Silah sesleri üzerine apartmanın çevresinde komşuları ölüm haberleriyle şok yaşarken, Denizhan Dener’in arkadaşı Z.K. de Hatay’da olay yerine geldi acı haberle sinir krizi geçirdi. Genç kadın yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Olayda kullanılan tek tabancanın da Denizhan Dener’in elinde olduğu belirlendi. Evde yapılan incelemenin ardından ölen 6 kişinin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR