‘Ağaçları CHP kuruttu’ diyen AKP’li bakana belgeli cevap

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Ağaçları CHP kuruttu” diyen Orman Bakanı Veysel Eroğlu’na Orman Bakanlığı’nın arazisinde yapılan ağaç kesiminin videosunu yayınlayarak cevap verdi. Yarkadaş, “Bu görüntüler bugün çekildi. Bunlar ihanetin son belgesidir” dedi.

 CHP ile AKP arasındaki ‘kente ihanet’ tartışması yeniden alevlendi. AKP’li Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı açıklamada “Ağaçları CHP kuruttu” dedi. Eroğlu’na jet cevap ise CHP’li Barış Yarkadaş’tan geldi. Yarkadaş, “Bir yandan kente ihanet ettiklerini söylüyor, diğer yandan ise ihanete devam ediyorlar. Maltepe’deki ağaçların kesilmesi ise ihanetin son örneğidir” dedi.

 Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun da ‘CHP’yi suçlama Korosu’na katıldığına dikkat çeken Yarkadaş, “AKP’li Eroğlu bu kez suç üstü yakalandı. O açıklama yaparken, biz Maltepe’de Orman Bakanlığı’na ait alanda yapılan ağaç kesimini tespit ettik. Eroğlu bu görüntüye iyi baksın ve kimin ağaç düşmanı olduğunu görsün” diye konuştu.

 “TARİHLERİ İHANETLE DOLU”

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “AKP’nin tarihi, kente ihanetle doludur. Bunu biz değil, Recep Tayyip Erdoğan söylüyor. Bir yandan özeleştiri veriyormuş gibi davranıyor, diğer yandan ise CHP’yi haksızca suçlamaya, ağaçları kesmeye ve yeşili katletmeye devam ediyorlar” dedi.

 CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Eroğlu’nun sözlerinin ardından “İşte ihanetin son belgesi” adı altında yayınladığı video ve fotoğrafları da medyayla paylaştı.

 Maltepe Başıbüyük civarında Orman Bakanlığı’na ait alanda kesilen ağaçların fotoğraflarını yayınlayan Yarkadaş, “Bu görüntüler bugün çekildi. İstanbul halkına nefes alabileceği bir metrekare alan bile bırakmıyorlar. Ağaca, yeşile, ormana, kuşa, börtü böceğe ve insana düşman bunlar” dedi.

 “UTANMADAN CHP’Yİ SUÇLUYORLAR”

 İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarının yok denecek kadar az olduğunu belirten Yarkadaş, “Kenti 23 yıldır yönetiyor, üstüne bir de utanmadan, arlanmadan, yüzleri kızarmadan CHP’yi suçluyorlar. Bunların sevdiği tek yeşil, doların yeşilidir. Ağacın, ormanın yeşilinden nefret ediyorlar. Türkiye’yi çölleştirmek ve her yere rezidans dikerek ceplerini doldurmak istiyorlar” ifadesini kullandı.

 CHP’li vekil, “AKP’nin üst düzey yöneticilerinin tümü, kente karşı suç işledikleri için yargılanmalı ve hesap vermelidir” düşüncesini de dile getirdi.

 ‘ORMANLARI KORUMA’ TEKLİFİ VERDİ

 Öte yandan, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TBMM’ye “Orman arazilerini imara açan uygulamaları durdurma”ya ilişkin bir de teklif verdi. Yarkadaş, “Türkiye’nin akciğeri olan ormanları imara açmak, ülkeye ihanettir” görüşünü dile getirdi.

 Yarkadaş, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris Okluk Koyu’ndaki ormanlık alana 300 odalı yeni bir Saray yaptırmasını da eleştirdi. Yarkadaş, Erdoğan’a “Bu inşaatı durdurun ve ormanı katletmeyin” çağrısı yaptı.

 Yarkadaş, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Beşiktaş’taki Yıldız Teknik Üniversitesi’ne ait yerleşkeyi kullanmaya başlayacak olmasını da eleştirdi. CHP’li vekil, “Halk geçinebilmek için mücadele ediyor, Erdoğan ise Saray’ına saray katıyor” dedi.​

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR