Ağrı Dağı’nın eteklerinde seçim halayı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Iğdır’da 4 Haziran’da gerçekleştirilecek HDP İl Genel Meclis Üye Seçimi çalışmaları için Ağrı Dağı’nın eteklerinde bulunan Aratan köyünde şenlik düzenlendi.

Iğdır’da 4 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İl Genel Meclis Üye Seçimi çalışmaları kapsamında Aralık ilçesi ve ilçeye bağlı Hasanhan köyü, Aratan köyleri ziyaret edildi. HDP Iğdır İl Örgütü tarafından Aratan köyünde düzenlenen şenliğe, HDP Van Milletvekilli Lezgin Botan, HDP Iğdır Milletvekilli Mehmet Emin Adıyaman, Iğdır Belediye Eşbaşkanları Murat Yikit, Şaziye Önder,HDP MYK Üyesi Arife Çınar,HDP PM Üyesi Metin Bingöl, DBP PM Üyesi Süleyman Öztoprak ve HDP,DBP yöneticileri katıldı.

‘Yerelden yönetim, doğrudan demokrasi” şiarıyla düzenlenen şenliğe yurttaşlar yoğun ilgi gösterirken, HDP flamalarıyla süslenen köy meydanında Kürtçe ezgiler eşliğinde halaylar çekildi.
Şenlikte konuşan HDP Van Milletvekilli Lezgin Botan. AK Partinin seçimlerle Türk halkının ve Kürt halkının iradesini teslim alamayacağını söyledi. Botan, “Uzun bir süredir, yenilen pehlivan güreşe doymaz misali iki yıldır bu halka seçimler dayatılıyor. Halkın iradesinin komplollarla, kumpaslarla, kayyumlarla, kontrollü darbelerle bu halkın iradesine saldırıp halkı teslim almaya çalışıyor. Burada bulanan arkadaşlarımız halkın iradesini temsil edecek onurlu insanlardır. Bu halkın değerlerini, malını, mülkünü kendi malı mülkü gibi koruyacak insanlardır” dedi.

AK Parti’nin ülkeyi yönetilecek şirket haline getirdiklerini söyleyen Botan, “Bu halkın ve halkların kardeşlik umudu, özgürlük umudu sürdüğü sürece işleri o kadar kolay olmayacak. Şimdi biz neden burada seçim çalışması yürütüyoruz çünkü sizin ortaya koyduğunuz iradeyi gasp ettiler. Belediye Meclis Başkanı hileyle yargıyı arkasına alarak, yargıya talimat vererek sizin iradenize saygısızlık etti. Halkımız iradesine sahip çıkacak. Halkın iradesine el uzatanlara halk cevap verecek” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR