Ahmet Türk: ‘Adalet Yürüyüşü’ne Kandıra’dan katılacağız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, “Adalet Yürüyüşü”ne HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde katılacaklarını söyledi.

Yerine kayyum atanarak görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk, Ankara’dan İstanbul’a başlatılan “Adalet Yürüyüşü”ne HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın tutuklu bulunduğu Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde katılacaklarını söyledi.

Türk, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edip bir süre yürüyeceğini belirterek, “Sağlığım uzun yürüyüşe el vermiyor ama arkadaşlarla görüşüp yürüyüşe Kandıra’dan itibaren destek vermeye planlıyoruz” dedi.

Partideki arkadaşları ile görüştüklerini de dile getiren Türk, şöyle dedi: “Günü kararlaştırıp ona göre hareket edeceğiz. Yürüyüşü yapan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edeceğiz. Sağlığımın el verdiği kadar yürüyüşe eşlik edeceğim.”

Türk, adaletin herkes için gerekli olduğunu ve ömrünün bunu savunmak ile geçtiğini ifade ederek, bu ülkede Kürtler, Aleviler, toplumun çeşitli kesimlerinin mağdur edildiğini söyledi. Türk, “Yürüyüş desteklenmelidir. Otoriter rejim karşısında ortak bir birlik oluşturmamız gerekir” diye konuştu.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR