AİHM Deniz Yücel için Türkiye’den savunma istedi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AİHM, gazeteci Deniz Yücel’in kendisine yaptığı başvuruyla ilgili olarak Türkiye’den 24 Ekim’e kadar savunma yapmasını istedi.

140 günden fazla bir süredir Türkiye’de tutuklu olan Die Welt gazetesi Türkiye muhabiri Deniz Yücel’in Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yaptığı başvuruyla ilgili olarak mahkemeden açıklama geldi. DW Türkçe’nin haberine göre AİHM Türkiye’den Deniz Yücel’le ilgili olarak 24 Ekim’e kadar savunma talep etti. Mahkeme Alman hükümetini ise Deniz Yücel’in başvurusu konusundaki görüşlerini mahkemeyle paylaşmaya davet etti.

Deniz Yücel’in avukatı Veysel Ok DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada, mahkemenin kendilerine yaptıkları başvuruyla ilgili yanıt gönderdiğini belirtti. Ok mahkemenin başvuruyu incelediğini ve 24 Ekim’e kadar Türk hükümetinin müvekkiliyle ilgili olarak AİHM’ne savunma göndermesini istediğini kaydetti.

Mayıs ayında yapılan açıklamada, Silivri Cezaevi’nde tutulan Deniz Yücel için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) yapılan başvurunun en kısa sürede değerlendirileceği açıklanmıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR