Akademisyenin kapısına AKP imzalı tehdit

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Eskişehir’de ‘Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza atan Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr Uğur Kara’nın kapısına AKP Tepebaşı Gençlik Kolları imzalı tehdit içerikli bir afiş asıldı

Cumhuriyet Gazetesi’nin geçtiği habere göre, bildiriye imza attığı için görevden uzaklaştırılan ancak üniversiteye açtığı davayı kazanarak görevine geri dönen Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Kara’nın kapısına tehdit içerikli bir afiş asıldı. Afişte, şunlar yazılıydı: “Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz. Hz. Ali – Üniversitede terörist akademisyen istemiyoruz – AK Parti Tepebaşı Gençlik Kolları.”

Deliller karartıldı

Afişin mesai saatleri dışında, özel güvenlik görevlilerinin binaya giriş çıkışlardan sorumlu olduğu saatlerde asılması ve sabah erken saatlerde afişlerin kazınarak parmak izinden faillerin bulunması olasılığının zayıflatılması dikkat çekti.

Kara suç duyurusunda bulundu

Yrd. Doç. Dr. Kara, sabah odasına geldiğinde özel güvenlik görevlilerinin 3’ü kapısında, biri de duvardaki isminin altındaki 4 afişi kazıdıklarını gördü. Kara, görevlilere yaptıklarının delilleri karartma olduğu uyarısını yaptı. Ancak güvenlik şefi N.A, afişi kazımak zorunda olduklarını söyledi. Bir süre önce bir yerel haber sitesi tarafından hedef gösterilen Kara’nın siteye gönderdiği tekzip ise “adresin sahte olduğu” gerekçesiyle geri döndü. Kara, kapısına asılan afişlerle ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Kara’nın dışında bir başka imzacı akademisyenin kapısındaki isminin altına da aynı afişin asıldığı öğrenildi.

ESKİŞEHİR

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR