AKP eski Gençlik Kolları Başkanı kayyumun özel kalem müdürü oldu

Post date:

Author:

Category:

Kayyumun yönettiği Şırnak Belediyesi’nin Özel Kalem Müdürlüğü’ne AKP eski İl Gençlik Kolları Başkanı Resul Koluman’ın getirildiği öğrenildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 5 Kasım 2016 tarihinde kayyum atanan Şırnak Belediyesi’ne, AKP’li üyelerinin işe alımları devam ediyor. 31’i kadrolu olmak üzere toplam 99 işçinin bugüne kadar gerekçesiz bir şekilde işinden uzaklaştırıldığı belediyenin Özel Kalem Müdürlüğü görevine, geçtiğimiz yıl AKP Şırnak İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürüten Resul Koluman’ın getirildiği öğrenildi.
Koluman’ın, kentte 3 belediyenin kayyumu olan ve geçtiğimiz günlerde, “ihaleye fesat karıştırmak” ve “yolsuzluk” gerekçeleriyle hakkında 9 ayrı soruşturmanın açıldığı iddia edilen Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu tarafından göreve getirildiği kaydedildi. Koluman’ın ne kadar süredir bu görevi yürüttüğü ise öğrenilemedi.
Geçtiğimiz haftalarda da birçoğu aynı aileden olan AKP ve korucu yakınlarından oluşan 93 kişi, geçici işçi statüsünde belediyeye alınmıştı.
2017 yılının Ekim ayında ise, Cizre Belediyesi’nin “gayri resmi kayyumu” olarak bilinen AKP Şırnak Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan, kardeşi Akiset Atan’ı belediyenin özel kalem müdürü yapmıştı.
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR