‘AKP hiçbir değere saygı duymuyor’

Malatya PSKAD Maraş Sivricehöyük’te inceleme yaptı: AKP hiçbir değere saygı duymuyor;

Maraş’ta, Suriyeli sığınmacılar için yapılması planlanan konteyner kente ilişkin incelemelrde bulunmak üzere Sivricehöyük’e giden PSAKD Malatya Şubesi heyeti engellemelere rağmen bölgeye giderek, incelemelerini tamamlayıp döndü.

Dernek binasında yapılan basın açıklamasında konuşan PSAKD Malatya Şube Başkanı Songül Tunçdemir, yeni bir Maraş katliamı istemediklerini belirterek, “Emperyalist ülkelerin şekillendirdiği Ortadoğu haritası, en başından beri sorunluydu. Bu nedenle bu bölgede ne savaşlar eksik oldu, ne katliamlar, ne de sürgünler ve göçler. AKP iktidarı Ortadoğu’da ve iç politikada savaş, katliam ve ölümler üzerine kurulu bir hat izliyor. Ve bunu da halklarımızın çıkarınaymış gibi sunuyor” dedi.

Sivricehöyük’te (Aşağı Terolar) yapılmak istenen kampın da bu siyasetin bir parçası olduğunu söyleyen Tunçdemir, “Etnik temizlik için savaş mağdurları kullanılıyor. Sahiplenme adı altında iç siyasetin malzemesi yapılarak Suriye’de savaşı bitirecek adımların atılması engelleniyor. AKP göç üzerinden, girdiği çıkmazı aşmak istiyor. Avrupa ile insan pazarlığı yaparak maddi çıkar sağlıyor. Bunu yaparken de hiçbir değere saygı duymuyor dedi.
(/EVRENSEL)

EN SON EKLENENLER