AKP’li başkan, som altından Çamlıca Camii’nin maketini yaptırdı

AKP’li Üsküdar belediyesinin İstanbul’da inşaatı süren Çamlıca Cami’nin som altından maketini yaptırması büyük tepki topladı.

İstanbul’da inşaatı süren Çamlıca Camii’nin som altından maketinin yapılması tepki topladı. Maketi yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, maketle çekilmiş fotoğrafını önce Twitter hesabından paylaştı daha sonra sildi. Maketin yapımında 233 kilo altın kullanılması pes dedirtti.

233 KİLO SOM ALTINDAN MAKET!

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Uluslararası Mücevherat Saat ve Malzemeleri Fuarı “İstanbul Jewelry (Mücevher) Show”a 233 kilo altın kullanılarak yapılan Çamlıca Cami maketi damga vurdu. Altın maketle ilgili konuşan AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz de iple çekerek caminin açılışını bekliyoruz, 2017 yılı Ramazan ayında cami ibadete açılacak ama bu maketle heyecan şimdiden bizleri sardı” diye açıklama yaptı.

TWEET SİLİNDİ!

Türkmen maketin yapıldığını Twitter adresinden önce paylaştı. Daha sonra gelen tepkiler üzerine Türkmen tweetini sildi. Maketin ise 29 bin liraya mal olduğu ileri sürüldü. (Odatv)

akp-li-baskan-196089-1.

akp-li-baskan-196090-1.akp-li-baskan-196091-1.

EN SON EKLENENLER