AKP’nin 2019 hazırlığı… CHP’li belediyeler kıskaca alındı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi AKP’nin bazı belediye başkanlarını istifaya zorlaması, belediyelerde yolsuzluk ve FETÖ’cü yapılanma iddialarını gündeme getirdi. Seçimler öncesi bu iddiaların son bulması için düğmeye basıldı. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesinin ardından aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de bulunduğu 10’a yakın AKP’li belediye başkanının istifa ettirilmesi gündemde… AKP’li belediyelerle ilgili sıcak gelişmeler yaşanırken hükümet, 20’ye yakın belediyeyi müfettiş kıskacına aldı.

“CHP’Yİ YIPRATMAK İSTİYORLAR”

Bu kapsamda, CHP’li bazı il ve ilçe belediyelere bir ila dört mülkiye başmüfettişi gönderildi. CHP’li bir büyükşehir belediye başkanı SÖZCÜ’ye şunları söyledi: “Birden ilimize ve CHP’li belediyelerin güçlü olduğu ilçelere Ankara’dan müfettiş yağmaya başladı. Üstelik 2009 yılından bu yana olan evrakları incelemek için istiyorlar. Amaçlarının ne olduğunu biliyoruz. Belediyeleri çalışmaz hale getirmek ve yıpratmak istiyorlar. Seçim öncesi CHP’li belediyelerle uğraşarak AKP’li belediyelerin başta rant amaçlı imar uygulamaları ve yandaşları kayıran ihalelerini kapatmak ve gözleri CHP’ye çevirtmeyi amaçlıyorlar.”

FİRMA BAĞI ARAŞTIRILIYOR

Özel denetime giden müfettişler belediyelerin ihaleleri ile imar uygulamalarını mercek altına aldı. Mülkiye müfettişlerinin en çok üzerinde durduğu konunun özellikle ihalelerin belli kişilerde, mal ve hizmet alımlarının ise belli firmalarda yoğunlaşıp-yoğunlaşmadığı oluyor. Bunlar arasında daha önce FETÖ’cü şirketler varsa kamuoyuna FETÖ ile CHP’li belediyeler arasında sanki bir bağ varmış havası yaratılıp bu konuda raporlar hazırlanabileceği de belirtiliyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR