‘AKP’yi bu rezillikle dünya kamuoyu önünde baş başa bırakıyoruz’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Gülmen ve Özakça’nın tutuklanmasına dikkat çekmek için oturma eylemi yapan CHP’li vekillerden Veli Ağbaba, “Bu meşru eylemin AKP tarafından yasaklanmasını kınamak istiyorum. AKP’yi bu rezillikle dünya kamuoyu önünde baş başa bırakıyoruz” dedi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklanmasına dikkat çekmek için CHP milletvekili Murat Demir, Eren Erdem, Veli Ağbaba, Necati Yılmaz ile İbrahim Özdiş’in Ankara Karanfil Sokak’ta yaptıkları oturma eylemi sona erdi. Eylem sonrası açıklama yapan Veli Ağbaba, “Gezi’de gençlerimize kurşun sıkanların kimi şu anda firar, kimi ise Silivri Cezaevinde” dedi.

‘PROTESTO EDEN AİLELER GÖZALTINA ALINDI’

Hükümet tarafından çıkartılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 150 binde fazla insanın ihraç edildiğini söyleyen Ağbaba, “Bir grup yiğit yaşanan haksızlığa karşı eylem yaptılar” dedi. Ağbaba, hükümetin Semih Özakça ile Nuriye Gülmen’in açlığa mahkum ettiğini ifade ederek, “Geçmişte FETÖ ile mücadele etmiş insanların açığa alındığını, gazetecilere baskı yapıldığını hep beraber görüyoruz. Yüz binlerin olmaya çalışan iki insan. Açlık grevine başladı. Gözaltına alındı ve tutuklandı. Onların gözaltına alınmasına protesto eden aileler gözaltına alındı” diye konuştu.

’HEYKEL VE SOKAK DA GÖZALTINA ALINDI’

Ağbaba, “Pazartesi günü canlı olmayan bir insan hakları heykeli gözaltına alındı. Bugün de gördüğünüz gibi sokak gözaltına alınmış. Açıklama yapmamıza izin vermediler. Biz barış içerikli insanların mağduriyetlerini dile getiren bir açıklama yaptık” dedi.

‘ESKİDEN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VARDI ŞİMDİ SOKAĞA GİRME YASAĞI’

Ağbaba devamında Türkiye’de bir hukuksuzluk halinin yayılmaya çalışıldığını söyleyerek, “Eskiden sokağa çıkma yasağı vardı şimdi sokağa girme yasağı var. Sokağa giremiyoruz. Tüm caddeler girişlere kapatılmış. Esnaf perişan durumda. Burada şiddet yok burada insanların olumsuz etkileyecek bir eylem yok” ifadelerini kullandı. Ağbaba son olarak şunları söyledi: “Dünyanın her yerinde bu eylem haktır. Bu meşru eylemin AKP tarafından yasaklanmasını kınamak istiyorum. AKP’yi bu rezillikle dünya kamuoyu önünde baş başa bırakıyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR