Alevi Dedesi Öztürk: Valiliğin kararı Aleviliğinizi aşikar yaşamayın tehtididir

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara Valiliği’nin IŞİD tehtidine karşı cemevlerine güvenlik önlemi alınması kararına Alevilerin eleştirileri sürüyor. Güvenç Abdal Ocağı dedelerinden Sefa Öztürk bu kararın Aleviliğinizi aşikar yaşamayın dercesine bir tehdit olduğunu belirtti.

Güvenç Abdal Ocağı dedelerinden Sefa Öztürk Ankara Valiliği’nin cemevlerine güvenlik önlem alınması kararına tepki gösterdi. Öztürk bu kararın Alevileri baskılamak, tehdit altına almak, bir nevi onlara geri adım attırmak ve birarada gösteri yapmalarını, ibadet etmelerini, toplantı yapmalarını geriye doğru püskürtmek amacıyla yapıldığını düşündüğünü belirtti.

“ALEVİLERİN IŞİD’E KARŞI YAPTIĞI EYLEMLER ONLARI PSİKOLOJİK OLARAK GERDİ”

“Bireyi korumak devletin işidir” diyen Öztürk, Alevilerin kendini korumakla ilgili bir güvenlik gücü hatta devletin böyle bir şey söylemesinin dahi bu katliamlardan haberdar olduğunu ve katilleri tanıdığı anlamına geldiğini vurguladı.

Bu konunun ısıtılıp ısıtılıp Alevilerin önüne konulmasını çok manidar bulduğunu ifade eden Öztürk, uzun zamandır Alevilerin IŞİD’e karşı yaptıkları eylemlerin ve açıklamaların psikolojik olarak onları gerdiğini kaydetti.

“ALEVİLERİN BURNU DAHİ KANADIĞINDA SORUMLUSU DEVLETTİR”

Sefa Öztürk Dede, Alevilerin ne pahasına olursa olsun ibadetlerinden, düşüncelerinden ve ideolojilerinden vazgeçmeyeceklerinin altını çizerek, “Alevilerin burnu dahi kanadığında sorumlusu bu devlettir. Yani ‘IŞİD’tir, şudur budur’ diyerek terör örgütlerine Alevileri hedef haline getirmeleri hoş bir durum değil, hatta manidardır diye düşünüyorum” dedi.

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR