Alevi İmam Hatip ve Kur’an bilmek

Post date:

Author:

Category:

Hakk Aşk, Xızır Hikmeti, Pirim Seyit Nesemi Nefesi İle…

Kur’an Hakk İslam değerlerini cümle hakikat  kelamları ile nakşetmiş Hakk Kelamı. Muhammedi hakikati cümle hakikat ile bir eden . İlk ayeti ile cümle varlığa birliğin ancak bilmek ile mümkün olacağını dile nur eyleyen Hakk Kelamı. Şer-i Yezdan Ali’nin çıkarı için her yolu mubah gören softalara ve riyakarlara karşı “Ben Kur’an-ı Natık’ım dediği” Hakk kelamı. Pir Hüseyin’in Kur’nı-ı Zişan’ı saptıranlara karşı Kerbela’da ser  verdiği  Hakk İslam Muhammet Mustafanın Hakk İslam değerleridir. Hakk Yol Alevilik Aliyel Murteza ile Muhammet Mustafa’ya Xızır donunda gayretkeştir. Ana Fatma Nuru ile Hakikattir. 124 Bin Nebiye Xızır olduğu gibi. Hakk Yol’da İslam süreğine böyle bağlanır. Hakkın Emri rızasının tecellisi için gayret Çerağıdır. İslam süreğinde Kur’an’nın ve İnsan Uygarlığının  Hakikat değerlerini Çerağ olduğu canları zaman en berrak şekilde yüreklere nakşetmiştir. Hakk Yol’da cümle varlık ile Xızırlaşan Ebuzer, Hamdan Bin Karmat, Hallacı Mansur, Nesemi,  Selman-ı Farisi, Eba Müslim Horasani,Bawa Tahir Üryan, Tac’ül Arifin Ebul Vefa, Sühreverdi,  Şems-i Tebrizi, Mevlana,  Hacı Bektaşi Veli, Ağuçan, Bawa Mansur, Bawa Kureyş, Dedek Arkın, Avdel Musa, Yunus Emre, Pir Sultan, Karacaoğlan, Şeyh Bedrettin, Fuzuli  Kur’an bilmezler mi sandınız. Sadece şunu çok iyi biliyorlardı. Kur’an Hakk Kelamı binlerce yalancı Hadis ve softalıklarla Allah’ın adını bile kendine mülk edenlerin Hakikat kelamını nasıl kendi nefis dünyalarına göre yorduklarını açık görüyorlardı. Onlar ezber ve yalanla Hakkın Emri Rızasını ters yüz etmişlerdi.  Hakk Kelamı Kur’an-ı Zişanı anlaşılamaz, anlatılamaz uydurmaları ile iktidarları için kanlarımızı kene gibi emen  softa sınıflar yarattılar.

Direndik Cümle Hakikat elçileri aşkına, Xızır Aşkına koruduk. Hakk’ın Emri Rızasını tüm canlarda çerağ eylemek için. Koruduğumuz 124 bin Nebinin hakikat sevdasıdır. Koruduğumuz aynı yer ve gök arasında başını topraktan kaldıran her canın Rızkının, Rıza ile pay edilmesi, canının korunması, Hakkın Emri Rızasının, Allah Rızasının tecellisi içindir. Allahı Mülklerine bekçi sayanların gözlerine Ali’nin Muhammet Mustafa’nın mezarını  korurken baktığı kanlı gözlerle baktık. Rızasız lokmaya tamah etmedik. Kula Kulluk etmedik, Niyaz olduk, İkrar verdik. Siz bize mi Kur’an öğreteceksiniz. Hemde içimizde ki çanakçı Hınzır Paşaların malı ile, binlerce canın hakkı yenerek edilen mülk ile.Pir Sultanın köpekleri tamah etmedi. Çanakçıların mülkünde evlat mı yetiştireceğiz. Namımız Alevi, mektubatı bin defa yaktık da geldik. Nehak softalar önünde. İnanmaz iseniz can Mevlanaya gidin anlatır Konya size Şems-i Tebriziyi. Hakk Rızası nasıl olurmuş görün.

Dönüp sorarız cümlenize kendini muktedir sayanlar aynı gökkubbe altında Mülk Allahın ise sizin talanınızın sebebi nedir?

Eli iş tuttan, hanesine alın teri ile rızık taşıyan, Allah Rızası için çırpınan, aynı Duada niyaz olan Müminleri talanınıza ortak, cehenneminize paydaş etmek istersiniz. Devletmiş Muhammet Mustafa’nın Devleti mi vardı. İsa Nebinin Devleti mi vardı. Musa Nebinin Devleti mi vardı. Yoktu taki siz Nemrutlar saptırana kadar. Taki Hakkın, cümle varlığın deryalarını talan edip çeper ördükten sonra. Allahı mülkünüze bekçi saydınız, Allah rızası için yaşayanları da köle. Bugün Müslümanlar Suudi Arabistanın v.d. kölesi, Hristiyanlar Vatikanın kölesi, Museviler İsrailin kölesi. Hakk bilenler ise cümlenizin tarlalarında hırsız. Bu kadar günahla bize İslam öğreteceksiniz öyle mi. Hem de Alevi İslam Din Hizmetleri Kulları ve Milyon günahı sırtında taşıyan Mercedesli Diyanet İşleri ile hadi ordan derler cümlenize  Hadi Ordan!

Bi bitmedi imam rumuzlu sapıklar ile  bıdırıklarınız var sağa sola saçılmış Gri Pasaportlu tarikaçılar. En son sekizi bir yerde Avrupalı misyonerler. Ali Ekber bıdırığı da başında. Hakk Yol Aleviliği tarikat donunda gören, el etekçiler, Pirlik bilmez Ocaksızlar, Musahip bilmez kafatasçılar, Kirve bilmez hasımlar, Talip bilmez tahsildarlar. Hanelerimize, Cemevlerimize ayak basacaksınız öyle mi. Alevi evlatlar, haneler sizi o eşikten içeri koyarlar mı sanıyorsunuz. Daha önce İzzettin ile girdiniz edebimiz elvermedi, dilimiz varmadı. Fakat Her Alevi Genç şunu kendine görev bilmeli Ceme Fatiha ile başlayan bizden değildir misyonerdir. Kur’anı zişan değerlerini kullanıyordur.  On defa salavat getiren bizden değildir misyonerdir. Hakkın Emri Rızasını talan ediyordur. Xızır’ı anmayan bizden değildir misyonerdir. Ocağını söylemeyen bizden değildir misyonerdir. Talibi yokken elinde secere ile gezen bizden değildir misyonerdir. Ocağını deyip kerametini, edebini taşımayan bizden değil misyonerdir. Cemde haremlik, selamlık eden bizden değildir misyonerdir. Aldığı lokmaya laf eden bizden değildir misyonerdir. Durmadan maaş diyen bizden değildir misyonerdir.

Değinmeden geçmek olmaz Yavuz Hırsıza gönülleri kalmasın. MESAM kayyum imparatorluğunda bir Hınzıra teslim edildi. Seçim ve irade Hakk getire Orhan Gencebay hedef gösterdi. “Aleviler MESAM yönetiminde kimseye fırsat vermiyor” e ne yapalım sanat serde var. Köşeye geçip bekleyelim mi. Derdin nedir. Al hem isteğin oldu. Bize de şu okkalı sözü söylemek kaldı “Kula Kulluk Edene Yazıklar Olsun”.

Hakk korusun. Xızır darda, zorda olana gayretini eksik etmesin, Nehak savaşlarında Masum-u Paklara bendenlerini siper edenlerin yardımcısı olsun. Kötülük kör olsun, iyilik cemre olsun. Aşk İle…

 

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR