Alevi Kültür Derneğinden öğrenciler için kermes

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi tarafından kentimizde eğitim gören üniversite öğrencilerine yardım amacıyla kermes düzenlendi.

Kentimizin en hareketli derneklerinden bir tanesi olan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi tarafından 25 Ekim tarihinde Sanat Sakağından açılan kermes ile kentimizde eğitim gören üniversite öğrencilerine yardım toplandı. El emekleriyle hazırlanan takı, seramik ve ev yemeklerinin satıldığı kermesin son gününde kapanış programı gerçekleştirildi. Programa Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, EMEP İl Başkanı Arzu Erkan, CHP eski milletvekili Bekir Yurdagül, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, KYÖD Başkanı Mehmet Toker ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

EVLERİNDE OLDUKLARINI HİSSETTİRMEYE ÇALIŞTIK

Programda konuşan Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şube Başkanı Birol Sağlam “Biz 2015 yılından buyana dernek yönetimi olarak çalışmalarımızın ana omurgasını gençler ve kadınlar üzerinde kurmaya çalıştık. 2 yıldır da elimizden geldikçe üniversite öğrencilerine memleketlerinden uzak olsalar dahi buranında evleri olduğunu hissettirmeye çalıştık. Bu kapsamda da kermes düzenleyerek onlara burs sağlayabilmek için emek sarf ediyoruz. Bu anlamlı emeklerinden ötürü de kadınlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu güzelliği bizimle birlikte büyüten besleyen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Arif BULUT – Demokrat Kocaeli 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR