Alevi kurum başkanları HDP eş başkanlarıyla görüştü

Aleviler HDP’den beklentilerini dile getirdiler

ALEVİ KURUM TEMSİLCİLERİ BUGÜN HDP EŞ BAŞKANLARI SELAHATTİN DEMİRTAŞ VE FİGEN YÜKSEKDAĞ İLE ANKARA’DA HDP GENEL MERKEZİNDE BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ. GÖRÜŞMEDE, KURUM BAŞKANLARI ALEVİLERİN HDP’DEN BEKLENTİLERİNİ, SEÇİM SÜRECİNE NASIL YAKLAŞTIKLARINI DİLE GETİRDİLER. BU ARADA,  ÖDP EŞBAŞKANLARI ALPER TAŞ VE BİLGE SEÇKİN ÇETİNKAYA, HDP EŞ GENEL BAŞKANLARI SELAHATTİN DEMİRTAŞ VE FİGEN YÜKSEKDAĞ’LA GÖRÜŞTÜ.

HDP Genel Merkezi bugün Alevi Bektaşi Federasyonu’ndan Genel Başkan Fevzi Gümüş ile Başkan Yardımcıları Baki Düzgün ve Ali Özcan, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Müslüm Doğan, Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Doğan Demir, Hacıbektaş Veli  Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, Garip Dede Dergahı başkanı Celal Fırat, Demokratik Alevi Derneği adına eş başkanlar Murat Işık ile Sogül Çelik ve Hubyar Sultan Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu’nu konuk etti. Alevi Vakıflar Federasyonu Başkanı Remzi Akbulut ise telekonferans yoluyla görüşlerini iletti.

HDP Eşgenel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile görüşen Alevi kurum başkanları 2015 genel seçimlerine ilişkin görüşlerini belirtirken, Alevilerin beklentilerini, seçim sürecine yaklaşımlarını ve nasıl temsil edileceklerine ilişkin görüş bildirdikleri öğrenildi.

EN SON EKLENENLER