Alevi Kurumları 7 Mayıs’ta Maraş’ta

Alevi Kurumları Maraş Girişimi, DAİŞ çetelerinin yerleştirilmesi için inşa edilen kampa karşı süren direnişe destek için Türkiye ve Avrupa’nın dört bir yanından 6 Mayıs’ta yola çıkıyor. Aleviler, 7-8 Mayıs’ta Terolar’da olacak.

Alevi Kurumları Maraş Girişimi, AKP’nin DAİŞ çetelerini barındırmak için inşa ettiği kampa karşı direnişte olan Maraş halkına destek için 6 Mayıs’ta istanbul, izmir, ankara, antalya, mersin başta olmak üzere bi rçok ilden yola çıkara 7 Mayıs’taTerolar’da olacak.

Alibeyköy Cemevi’nde basın toplantısı düzenleyen örgütler, “Yaşamıma, Maraş’ıma, ovama dokunma” şiarıyla direnişe destek vereceklerini açıkladı.

Açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Baki Düzgün, devletin Şark Islahat Planı’nı hayata geçirdiğini belirtti, “Buna bağlı olarak tek dil, tek din ve tek bayrak politikası gereği her halka saldırmaya başlamıştır” dedi.

Kürdistan’da süren katliamlara dikkat çeken Düzgün, Alevilere yönelik saldırı ve yerlerinden etme planlarının hayata geçirildiğini kaydetti. Düzgün, “Bu zulüm uzun süre devam ettirilemez. Kadim Anadolu topraklarını tekleştirmek bundan önceki zalimlere nasip olmadığı gibi AKP iktidarına da nasip olmayacaktır” dedi.

Hükümeti, derhal bu politikalarından vazgeçmeye çağıran Düzgün, şunları söyledi: “Bizler Alevi kurumlar ve demokratik kitle örgütleri ve organizasyonlar ile tepkilerimizi göstermek için 6 Mayıs’ta Türkiye’nin tüm kentlerinden ve Avrupa ülkelerinden Maraş’a yola çıkıyoruz. 7-8 Mayıs’ta, Maraş’ta nöbette olacağız.”

“’Yaşamıma, Maraş’ıma, ovama dokunma” şiarıyla imza kampanyası da başlattıklarını duyuran Düzgün, toplanan imzaları Türkiye’deki muhatap kurumlara, Avrupa Parlamentosu başta olmak üzere bir çok kuruma göndereceklerini söyledi.

EN SON EKLENENLER