Alevi kurumları birlik için bir araya geldi

“Ortak aklı ve ortak enerjiyi birlikte açığa çıkaralım”

ALEVİ KURUM TEMSİLCİLERİ GARİP DEDE DERGAHINDA TOPLANDI.

ALEVİ TOPLUMUNUN VE HAREKETİNİN BİRLİK SORUNUNU TARTIŞMAK, ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YAPILACAK EYLEM PROGRAMINI OLUŞTURMAK VE ALEVİ TOPLUMUNUN TALEPLERİNİ SEÇİM SÜRECİNDE DAHA ETKİLİ KILARAK İZLENMESİ GEREKEN TAVRI BELİRLEMEK İÇİN YAPILAN TOPLANTIYA ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU, ALEVİ DERNEKLER FEDERASYONU, ALEVİ VAKIFLAR FEDERASYONU, PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ, DEMOKRATİK ALEVİ DERNEĞİ VE HUBYAR SULTAN DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ KATILDI.

Gün boyu süren toplantıda, Alevilerin hem Türkiye sınırları içinde hem de Ortadoğu da önemli bir demokratik dinamik olduğu vurgusu yapıldı. 8 Şubat’a yapılan dayanışma ve birlik mitingi ile 13 şubat’a Laik, Bilimsel ve Anadilde eğitim sloganıyla yapılan okul boykotu eylemlerinin Aleviler arası birliği pekiştirdiği gibi, herkese ciddiye alınması gereken bir güç olduğunu da gösterdi değerlendirmelerinde bulunuldu.

Toplantıda Alevi örgütlerinin gerek seçim sürecinde ve gerekse seçim sonrasında alevi toplumunun temel taleplerini gündeme taşıyıp çözüm üretebilmesinin ve Türkiye siyasetinde etkili olabilmesinin en önemli araçlarından birinin örgütlü birliktelik olduğu dile geldi.

Fikir ayrılıkları olsa da Aleviler arası bu tür toplantıların önemli olduğu, ancak bu ve benzeri toplantılarla yol alınabileceği dile gelirken önümüzdeki günlerde bu tür toplantıların devam edeceği de vurgulandı.

alevi_kurumlari_garip_dede_topalntisi_01 alevi_kurumlari_garip_dede_topalntisi_02 alevi_kurumlari_garip_dede_topalntisi_03

EN SON EKLENENLER