Alevi Kurumları Birlik Koordinasyonu, Aşure’ye katılım çağrısı yaptı

 

Gazetelerin ve Televizyonların Genel Yayın Yönetmenlerine

DAVETİYE

Alevi toplumu Yas-ı Muharrem Orucunu tutuyorlar. Yastalar.

Kerbela’da Yezit tarafından ona biat etmeyen ve haksızlığa karşı duran Hazreti Hüseyin ve tarafları katledildi. Tarih boyunca, Hz. Hüseyin ve tarafları için, insanlık için, barış için, demokrasi için bu uğurda yaşamını yitirenler için 12 gün boyunca Yas-ı Matem Muharrem orucunu tutarlar. Yas tutarlar. Aşure lokmasını dağıtırlar. Yas-ı Matem Muharrem Alevi inancında önemlidir. Kutsaldır.

Aleviler; bu yıl Yas-ı Matem Muharremimizi Barış Şehitlerine Adıyor.

Roboski’de, Diyarbakır’da, Suruç’da, Ankara’da yaşatılan katliamları kınıyoruz. Sorumlularının açığa çıkarılmasını ve cezalandırılmasını talep ediyoruz. Son olarak İslami terör örgütü mensupları tarafından katledilen, Ankara’da savaş dursun, silahlar sussun, Türkiye’de barışın ve demokrasinin gelmesi uğruna yaşamlarını kaybeden, tarih boyunca, haksızlığa karşı duran, barış, demokrasi ve eşitlik için mücadele eden Barış Şehitlerini saygı ile anıyoruz. Ailelerinin ve Türkiye toplumunun acılarını paylaştığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bu nedenlerden dolayı Yas-ı Matem Muharremi Barış Şehitlerine adıyoruz. 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12.00-15.00 arası Türkiye’nin tüm şehir merkezlerinde Aşure Lokmalarımız, kitlesel bir biçimde BARIŞ LOKMASI olarak dağıtılacaktır.

Toplumun bilgilendirilmesinde temel rol oynayan siz yazılı ve görsel medya temsilcilerinin AŞURE BARIŞ LOKMASI ETKİNLİKLERİMİZE katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Saygılarımızla

Alevi Kurumları Birlik Koordinasyonu
27 Ekim 2015

İletişim için
Servet Demir 0531 523 38 58
Mail: servet.demirr@hotmail.com
Celal Fırat 0536 658 28 12
Mail:celalfrt@hotmail.com
AŞUREBARIŞ LOKMASININ İSTANBUL KENTİNDE DAĞITIM YERLERİ
* İstanbul 1.ci Bölge de KADIKÖY MEYDANISAAT :12.00 – 15.00
• İstanbul 2. Bölge de TAKSİM GALATASAY LİSESİ SAAT : 12.00 – 15.00
• İstanbul 3. Bölge de BAKIRKÖY ÖZGÜRLÜK MEYDANISAAT : 12.00 -15.00

 

EN SON EKLENENLER