Aleviler, 8 bin imzayı İngiltere başbakanlığına teslim etti

Ortadoğu’da Işid katliamlarını ve Batı ülkelerinin savaş politikalarını kınayan imza kampanyası sonucu toplanan 8 bin imza bugün İngiltere başbakanlığına teslim edildi. Londra nın Manor House bölgesinde çadır…

Ortadoğu’da Işid katliamlarını ve Batı ülkelerinin savaş politikalarını kınayan imza kampanyası sonucu toplanan 8 bin imza bugün İngiltere başbakanlığına teslim edildi. Londra nın Manor House bölgesinde çadır…

Ortadoğu’da Işid katliamlarını ve Batı ülkelerinin savaş politikalarını kınayan imza kampanyası sonucu toplanan 8 bin imza bugün İngiltere başbakanlığına teslim edildi.

Londra nın Manor House bölgesinde çadır eylemi ile başlatılan kampanya ya çok sayıda ingiliz ve diğer toplumların yanı sıra ingiltere de yaşayan Alevi toplumu tarafından dayanak verildi. Iki ay süren imza kampanyasında toplanan 8 bin imza bugün Londra da bulunan 10 Downing Street’teki Başbakanlık’a verildi. Dosyayı alan memur en geç 5 gün içinde resmi yanıtın Britanya Alevi Federasyonu’na verileceğini belirtti.

Daha sonra konuyla alakalı bir izah yapan BAF Başk. İsrafil Erbil ‘Ortadoğu halklarına demokrasi götüreceğiz iddiasında olan batı ülkeleri, ışid ve el kural gibi maşalar aracılığı ile kırım yapmaya devam ediyor. Üretilen silahlara Pazar yaratan emperyalistler Ortadoğuda kan dökerek halkları zayıflatmak ve petrol başta olmak üzere tüm yer altı yer üstü zenginliklerine el koymaktalar. Milyonlarca insanın ölümü, yaralanması ve hanesiz kalması ile sonuçlanan demokrasi ihracının kocaman bir yalan olduğu ortadadır.Tüm bunları kınadığımızı, farkında olduğumuzu ve durdurulması gerektiğini anlatan bir imza kampanyasında toplanan 8 bin imzayı bugün ingiltere başbakanlığına teslim ettik. Güvenlik nedeni gerekçe gösterilerek kalabalık bir kurul içeri almak talep etmeyen memurlar dosyayı kapıda teslim aldılar ve beş gün içinde yanıt verileceğini söylediler. İmza kampanyasına dayanak verem tüm canlara teşekkür ederiz’ diye konuştu.

Başbakanlığa gelen kurul içinde Türkiye de gelen Mehmet Yüksel Dede de bir izah yaptı. Mehmet Yüksel ‘Irak ve Suriye’de katliama uğrayan halk yanlız değildir. Avrupa da yaşayan canların duyarlılığı bizleri çok mutlu etmektedir. Avrupa ülkeleri ortadoğuda elini çeksin. Onların silahları barış değil savaş nedenidir. Kobani, Şengal, Lazkiye ve tüm mağdur halkların yanında olmaya devam edeceğiz. Hızır yoldaşımız olsun’ dedi.

EN SON EKLENENLER