Aleviler, alanlara çıkıyor

Alevilerin sesi Tv10’nun KHK ile kapatılmasının ardından bir diğer Alevi kanalı Yol Tv de RTÜK tarafından kapatıldı.  Yol Tv ekranı bu akşam (29 Aralık) karartıldı. Saat 17.55 itibariyle  Yol Tv’nin yayınının  durdurulmasına Aleviler sosyal medyadan büyük tepki gösterdi.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE ALANLARA ÇIKILIYOR

Yol Tv susturulamaz” diyen pek çok Alevi kurumu İstanbul, ankara ve İzmir’de sokağa çıkarak basın açıklaması yapacaklar.

30 Aralık Cuma günü İstanbul’da saat 19.00’da Galatasaray Meydanı’nda;

30 Aralık Cuma günü Ankara’da saat 19.00’da Yüksel Caddesi’nde;

31 Aralık Cumartesi günü de saat 12.30’da Konak Meydanı’nda Sümerbank önünde Aleviler biraraya gelerek protesto eylemi yapacaklar.

ABF’DEN EYLEME KATILIM ÇAĞRISI

Alevi Bektaşi Federasyonu, duyarlı tüm canları protesto eylemine çağırdı.

“ALEVİLERİN SESİ SUSTURULAMAZ” 

Bu arada, Yol Tv Haber Müdürü  Işıl Kurt,  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birkez daha ilan ediyoruz ki Alevilerin sesi Susturulamaz, #YoltvSusturulamaz ” dedi.

TV10 İÇİN DE CUMARTESİ GÜNLERİ EYLEM YAPILIYOR

Alevilerin sesi Tv10 da Ekim ayı başında OHAL kapsamında hükümet tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatıldı. TV10 çalışanları yaklaşık 3 aydır İstanbul Galatasaray Meydanı’nda saat 14.00’te kanalın yeniden açılması için eylem yapıyor. Pek çok Alevi kurumu ve Alevi vatandaşlar da eyleme katılarak Tv10’un yeniden açılması için hükümete çağrı yapıyor.     (N.M)

EN SON EKLENENLER