Aleviler Hull ve Nottingham’da festival için buluştu

Her yıl İngiltere’ de geleneksel olarak düzenlenen Britanya Alevi Festivali’nin 6’ncısı kapsamında Hull ve Nottingham AKM ve Cemevinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

Britanya 6. Alevi Festivali kapsamında 29 Mayıs Pazar günü Hull Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Tolga Sağ ve Kutsal Evcimen sahne alarak birbirinden güzel türküler seslendirdi.

Festivale katılan Hull AKM ve Cemevi eş başkanları Ali Ekber Aktepe ve Yeliz Pirdoğan konuşmalarında başta BAF Başkanı İsrafil Erbil ve Mehmet Yüksel Dede olmak üzere tüm katılan AKM ve Cem evleri temsilcilerine ve misafirlere teşekkür etti.

Etkinlikte Doncaster AKM Semah ekibi semah dönerken genç semahçıların heyecan ve mutluluğu beraber yaşadıkları dikkatlerden kaçmadı.

Britanya Alevi Kadınlar Birliği ve Britanya Alevi Gençlik Federasyonundan festivale katılan temsilcilerin konuşmasıyla Hull AKM ve Cemevi tarafından gerçekleşen etkinlik sona erdi.

5 Haziran Pazar günü ise Nottingham AKM ve Cemevi tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Muharrem Temiz ve Mustafa Kılçık sahne aldı. Arguvan türkülerini seslendiren Muharrem Temiz’e, Mustafa Kılçık deyişler okuyarak eşlik etti.

Etkinlikte Mehmet Yüksel Dede çerağ uyandırdı ve BAF başkanı İsrafil Erbil ile diğer AKM ve Cemevleri başkanları birer konuşma yaparak etkinliğe destek oldular.

Nottingham AKM semah ekibinin semah döndüğü etkinlik çok sayıda kişiyi bir araya getirdi.

Festivalde Konuşma yapan Başkan Mehmet Sağ katılarak destek veren tüm misafirlere teşekkür etti. Britanya Alevi Kadınlar Birliği, Britanya Alevi Gençlik Federasyonu, Londra Emek Sahnesi, Dem Radyo ve Nurhak Kültür Evi temsilcilerinin konuşmalarının ardından etkinlik sona erdi.

EN SON EKLENENLER