Aleviler Reyhanlı’yı Ziyaret Etti

aleviler_reyhanliyi_ziyaret_ettiHacıbektaş Veli Dergahı’nın en yüksek makamı olan Postnişin görevini yürüten Veliyettin Ulusoy, federasyona bağlı çok sayıda üye ile Reyhanlı’ya geldi. Ulusoy, “Toplum arasındaki gerilme bizi bu noktaya getirdi” dedi.

Beraberinde kanaat önderleri ve ülke genelindeki şubelerin temsilcileri ile Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gelen Hacıbektaş Veli Dergahının en yüksek makamı olan Postnişin görevini yürüten Veliyettin Ulusoy, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi’yi belediye binasında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Ulusoy, “Acılarınızı paylaşmak üzere buraya geldik. Allah’tan bu acıyı unutturacak başka acı vermemesini diliyorum. Yapanlara yaptıranlara ve sebep olanları şiddetle lanetliyoruz. Acınız bizimde acımız. Sizinle beraberiz. El eleyiz asırlardan beride özellikle bu bölgede medeniyetlerin olduğunu farklı inançların ve farklı ırkların bulunduğunu biliyoruz. Ve hepsi bir arada yüzlerce yıldır el ele vererek yaşadığını biliyoruz ama son günlerdeki karışıklık ve toplum arasındaki gerilme bizi bu noktaya ne yazık ki getirdi. Çok çok çok üzgünüz Hacı Bektaş-ı

toplumu olarak, kanaat önderleri olarak acınızı tekrar paylaşıyorum. Hak’ka yürüyen canların ailelerine de sabır ve metanet diliyorum” dedi.

Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de ziyaretten dolayı teşekkür ederek yaraları dostlarla birlikte hızlı bir şekilde saracaklarını söyledi.

Ziyarette, Selim Narlı Kuran-ı Kerim okudu

EN SON EKLENENLER