Aleviler ve Kürtler Yeşiller Milletvekili ile görüştü

Post date:

Author:

Category:

Almanya’nın Freiburg kentinde Freiburg Demokratik Kürt Toplum Merkezi, Kürdistan Solidaritätskomitee ve Freiburg Alevi Kültür Dergahı tarafından oluşturulan bir heyet Yeşiller Milletvekili Kerstin Andreae ile bir görüşme yaptı.

Görüşmede Türkiye’deki mevcut siyasi durum değerlendirildi. Özellikle HDP’li milletvekilleri, belediye eş başkanları başta olmak üzere binlerce kişinin bir soykırım tarzıyla cezaevlerine atıldığı ve HDP’li onlarca belediyenin de gasp edildiğini aktaran heyet üyeleri, bu konuda Alman Yeşiller partisinin daha yüksek sesle itirazlarını dile getirmesini talep etti.

Kerstin Andreae ise parti olarak zaten konunun takipçisi olduklarını ayrıca kendisinin de HDP’li Gülser Yıldırım’ın partner milletvekili olacağını ve özel ilgi göstereceği sözünü verdi.

Ayrıca Yeşiller Milletvekili Kerstin’e geçtiğimiz günlerde Müllheim Alevi Derneği’ne Osmanlı Ocakları isimli ırkçı grubun yaptığı tehditler ve Alman polisinin Kürtlerin demokratik halklarını kullanmalarını engelleyici keyfi politikaları ile Kürt siyasetçilerinin Almanya’da tutuklamaları ile ilgili de bilgi verildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR