Aleviler’den Barış Sürecine Destek!

semah_kadin

Muş’un Varto ilçesindeki Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Cem Evi Başkanı Pir Doğan Yılmaz, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında okunan Öcalan’ın mektubunu olumlu bulduklarını ve savaşın bitmesini istediğini söyledi.

Pir Doğan Yılmaz, barışın gelmesi temennisinde bulunarak, “Mektup dün okundu. Olumlu bir gelişme. Zaten bizim amacımız, bizim felsefemiz, bizim sözümüz, insanların barış içerisinde yaşamalarıdır; insan haklarının, insan özlüklerinin olmasıdır. Ölümlerin ve öldürmelerin olmaması, insanların birbirlerini öldürmemesini istiyoruz. Aynı toprakların insanlarıyız. Aynı topraklarda yaşadığımıza göre amacımız kardeşçe, özgür ve demokratik bir şekilde yaşamaktır. Ben olumlu buluyorum. İnşallah kendi görüşlerimde yanılmam. Tabii ki ilerisi ne olacak, nasıl bir olay gelişecek belli değil ama şimdilik çok olumlu ve ılımlı olarak buluyorum” dedi.

Miting alanına Türk bayraklarının asılmadığı konusuna da değinen Doğan Yılmaz, “Asılmış olsaydı tabii ki iyi olurdu. Hepimiz bu memleketin çocuğuyuz. Bizde dil, din, ırk, mezhep ayrılığı yok. Bizim felsefemiz budur. Biz hiç kimseye hor ve aşağılayıcı bir gözle bakmayız. Bizim tek şeyimiz var, kişinin özü, sözü, rengi, dili, dini, mezhebi ne olursa olsun ona insan gözü ile bakmaktır. İleride düzeltilmesi gereken bir olaylardır. Olsaydı iyi olurdu,ama çok da büyütmemek, abartmamak, yanlış yorumlara vesile etmemek lazım” dedi

EN SON EKLENENLER