Alevilerin basın açıklamasına polis engeli

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Alevilerin torba yasaya karşı TBMM’nin Çankaya kapısı önünde yapmak istedikleri basın açıklaması polis tarafından engellendi. 

Cemevleriyle ilgili düzenlemeyi kapsayan torba yasa için bugün Alevilerin TBMM Çankaya kapısı önünde yapmak istedikleri basın açıklaması polis tarafından engellendi. Otobüslerin geçişine izin verilmezken Alevilerin Meclis’e doğru yürüyüşü devam ediyor.

AKP tarafından bir torba yasa tasarısı içinde Meclis’e getirilen cemevleri ile ilgili düzenleme teklifi bugün TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek. Aleviler AKP’nin yasa teklifine karşı seslerini duyurmak üzere TBMM Çankaya kapısı önünde bir araya gelecek. Fakat Türkiye’nin çeşitli illerinden Ankara’ya gelen Alevilerin yolu polis tarafından kesildi.

Dün gece saatlerinde İstanbul Garip Dede Cemevi’nden yola çıkan Alevi Dernekleri Federasyonu’na (ADFE) ait üç otobüs de Çankaya Öveçler girişinde trafik polisi tarafından durdurulurken, otobüslerin girmesinin yasak olduğu gerekçesiyle geçişlere izin verilmedi. Otobüsten inenler ise TBMM’ye doğru yürüyüşe geçti.

Yurttaşlar Ayrancı Pazar yerinde toplandı. Basın açıklaması için polis ile görüşmeler devam ediyor. Basın açıklamasına izin vermeyen polis kitleye müdahale ediyor.

ALEVİNET/ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR