Alevilerin partisi artık HDP’dir

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan “Alevilerin partisi HDP’dir” dedi. Türkiye’de  kardeşçe bir arada yaşamanın koşullarının her geçen gün zorlaştırıldığı tarihi bir süreçten geçildiğinin altını çizen Doğan, Alevilerin bu tarihi süreci iyi değerlendireceklerine inandığını belirtti ve “HDP inanç özgürlüğü diyor. Ben inanıyorum ki, inanç özgürlüğü diyen tüm Alevilerin partisi artık HDP’dir” dedi.

HDP’nin kuruluşunda yer alan ve 7 Haziran’da HDP’den milletvekili seçilmeden önce Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanlığı’nı sürdüren HDP milletvekili ve adayı Müslüm Doğan, 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala çeşitli kurum ve kuruluş ziyaretlerini sürdürüyor.

Bugünü Kınık’ta geçiren Müslüm Doğan Anadolu Erenleri Derneği Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette dernek üyeleri ve Dernek Başkanı Ali Apaydın tarafından karşılanan HDP Milletvekili Doğan, 7 Haziran ile 1 Kasım arasının Türkiye tarihi açısından çok önemli olduğuna dikkat çekti.

nkara Katliamı’nın yaşandığı gün olan 10 Ekim’in Hz. Hüseyin’in katledildiği gün olduğunun da altını çizen Müslüm Doğan, HDP’nin tüm ezilmişleri, ötekileri, tüm halkları biraraya toplamadığını ve iktidarın da bundan korktuğu için baskısını artırdığını belirtti ve “Partimiz inanç özgürlüğünü savunuyor. Ben inanıyorum ki inanç özgürlüğünü dileyen tüm Alevilerin partisi artık HDP’dir. Ziyaretlerimde bunu tespit ettim” şeklinde konuştu.

HDP’nin tüm baskılar ve saldırılar karşısında ilkeleriyle dimdik durduğuna da vurgu yapan Doğan “Mecliste Suriye’deki Aleviler, Ezidiler, Kürtleri bombalamak için çıkarılan savaş tezkeresine net bir şekilde karşı duran tek parti HDP oldu.“ dedi. 

EN SON EKLENENLER