Ali İsmail’in düşleri Afrika’ya ‘can suyu’ oldu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Toplumsal barış ve eşitliğin var olduğu, insan-doğa ilişkileri de dâhil olmak üzere her türlü eşitsiz ilişkiden arınmış bir dünyayı, gençliğin katılımıyla kurarak Ali İsmail’in düşlerindeki özgür dünyayı hayata geçirmek misyonuyla kurulan ve 3 yıldır faaliyetlerini sürdüren Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), bu kez sınırların ötesine geçerek iyilik elini Afrika’ya uzattı.

ALİKEV, Sen De Gel derneği ile, 7 ay boyunca kuraklık mücadelesi veren Afrika’nın Gambiya bölgesindeki Sare Jiburu köylülerini hasret kaldıkları suya kavuşturdu. Sare Jiburu köyünde 557 kişi yaşıyor ve oradaki çocukların önemli kısmı daha 5 yaşına bile varamadan susuzluk nedeniyle yaşamını yitiriyor.

12 Aralık tarihindeki su kuyusu açılışında konuşan Sen de Gel Derneği kurucularından İbrahim Betil, “Sen de Gel Derneği olarak 2012 yılından beri Gambia’da projeler gerçekleştiriyoruz. Yılda iki kez düzenli olarak Gambia’yı ziyaret ediyorum. Ama bu ziyaretim, benim için bu zamana kadarki en etkili ve önemli buluşma oldu. Ali İsmail’in ve bu köyün hayallerini gerçekleştirmede destek olabildiğimiz için çok mutluyum. Her zaman gerçek insanlığı Gambia’da bulmuşumdur. Sizlerin ve çocuklarınızın sağlıklı olabilmesi için destek olmaya devam etmeyi umuyoruz” dedi.

“Oğlumla bir kez daha gurur duydum”
“Su kuyusunun köyün çocuklarının en güzel şekilde büyümelerine ve sağlıklı şekilde yaşamalarına vesile olmasını umuyorum” diyen Emel Anne, “Burada olmaktan büyük bir onur duyuyorum. Her şeyden önce “Sen de Gel” derneğine bu projede bize de yer verdikleri için teşekkür ediyorum. Ali İsmail, her zaman çocuklar için bir şeyler yapmak isteyen, her şeyden önce çocukları önemseyen biriydi. Bugün burada çocukların daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi amacıyla açılan su kuyusu, oğlumla bir kez daha gurur duymamı sağladı” dedi.

“Eminim oğlumun ruhu bugün buradaki mutluluğu hissediyor”
Şahap Baba ise, “Ali İsmail öldürüldüğünde henüz bir çocuktu. En çok önemsediği şey ihtiyaç sahibi çocukların güzel yaşamasıydı. Eminim oğlumun ruhu bugün buradaki mutluluğu hissediyor ve bu sayede yattığı yerde rahat ediyor. Sen de Gel ekibine ve İbrahim Betil’e çok teşekkür ediyorum. ALİKEV ile başka ihtiyaç sahiplerine de destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR