Almanya Alevi Kadınlar Birliği: Onurlu insanların yanında, sokaklarda olacağız

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Almanya Alevi Kadınlar Birliği yaptıkları yazılı açıklamada açlık grevinde olan eğitim emekçileri Gülmen ve Özakça’nın taleplerinin karşılanması gerektiğini vurgulayarak, Almanya Alevi Kadınlar Birliği olarak, direnen onurlu insanların yanında sokaklarda olmayı sürdüreceklerini kaydetti. 

Yapılan yazılı açıklamada, başkalarına karşı yapılan haksızlığa karşı durmanın, hakkı gasp edilen insanların yanında olmanın demokrasinin ve insan olmanın gereği olduğu ifade edildi.

Açıklamada AKP iktidarının bitmez tükenmez zulmünün gün geçtikçe insanların yaşam alanlarını sınırlayarak devam ettiğine işaret edilerek, özellikle KHK’lar ile ülke yönetme evresinde bir çok insanın işten çıkarılarak, hukuksuz uygulamalar ile mağdur edildiği belirtildi. Açıklamaların devamında şunlar belirtildi:

“İktidarı ve tüm kadroları elinde bulundurarak kendi taleplerini ve özgürlüklerini elde etmiş olanlar bugün başkalarını görmezden geliyor. Sadece kendisi için değil tüm insanların eşit, barış içinde, insanca yaşaması için sesini yükseltenler ne yazık ki azınlıkta kalıyor. Seslerini duyurmak ve haklı taleplerinin karşılanması için bedenlerini ölüme yatırıyorlar. Akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça gibi. Onlar tam 193 gündür işten atıldıkları için direniyor ve şimdi de açlık grevindeler. Toplumun bir çok kesiminden yüzlerce destekçi ile bir araya geldiler. Siyasi zeminde çözülemeyen sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik sürdükleri açlık grevlerine karşı sessiz kalmayalım. Son çare olarak başvurulan eylemlerin son bulması için akademisyen ve öğretmenlerimizin talepleri karşılanmalı bunun için bizler de Almanya Alevi Kadınlar Birliği olarak direnen, onurlu insanların yanında sokaklarda olmayı sürdüreceğiz.”

Pirha

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR