‘Altı boş bir ‘EVET’ değil, dolu bir ‘HAYIR’ diyeceğim’

Başkanlığı öngören anayasa referandumuna tepki gösteren Kimyager Hüseyin Balcı, İçi bom boş bir ‘EVET’ demektense dolu dolu bir ‘HAYIR’ diyeceğim” dedi. 

‘OHAL’ sürecinde yapılan başkanlığı öngören anayasaya ve Nisan ayında yapılması düşünülen referanduma yönelik Alevi toplumundan tepkiler gelmeye devam ediyor.

AKP ve MHP’nin ortak hazırladığı ve başkanlığı öngeren anayasanın Nisan ayında referanduma sunulması düşünülürken, referanduma ilişkin Bingöllü Kimyager Hüseyin Balcı, PİRHA’ya konuştu.

Balcı, “Altı bom boş bir ‘EVET’ demektense tekçiliğe ve ülkenin geleceği adına dolu dolu ‘HAYIR’ diyeceğim” diye konuştu.

“OHAL, SÜRECİNDE YAPILACAK HİÇBİR ŞEY MEŞRU SAYILAMAZ”

OHAL’in baskı, şiddet ve keyfi uygulama demek olduğunu vurgulayan Balcı, “Kısıtlamaların ve keyfi uygulamaların yapıldığı ‘OHAL’ sürecinde yapılacak olan hiçbir şey meşru sayılamaz. ‘OHAL’ döneminde yapılan bu yeni anayasa ve referandumun da meşru sayılmayacağını” belirtti.

“KEYFİ UYGULAMALARA KARŞI ‘HAYIR’ DİYECEĞİM”  

Referandumda HAYIR diyeceğini açıklayan Kimyager Hüseyin Balcı, nedenini şöyle açıklıyor:

“Çünkü kısıtlamaların, keyfiyetçiliğin yaşanmadığı, insanların Cizre’de, Sur’da yakılmadığı, Alevilerin inancını özgürce yaşadığı, emekçilerin hakkını alabildiği, kadın hakları ve çocuklarımızın geleceği için HAYIR diyoruz. İçi bom boş bir ‘EVET’ demektense dolu dolu bir ‘HAYIR’ diyeceğim.”

İsmet SEFER

Kaynak : Pirha

EN SON EKLENENLER