Amed halkı iradesi için belediye önüne akın ediyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının gözaltına alınmasına tepki amacıyla eş genel başkanlarının da katılımıyla yapılacak açıklama öncesi yurttaşlar abluka altındaki belediye binası önüne akın ediyor.

Amed (Diyarbakır) Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınması ve belediyenin 2 gündür polisin abluka altında olmasına karşı başlatılan nöbet eylemi kapsamında yapılacak açıklama için halk belediye binasına akın etmeye başladı. Çok sayıda yurttaşın yanı sıra iş bırakan belediye çalışanları da belediye binasından çıkarak Ali Emiri Sokak’ta toplanmaya başladı.

Belediye binasının önü tamamen demir bariyerlerle kapatılırken, bariyerlerin arkasına yüzlerce çevik kuvvet polisi ve zırhlı araç yerleştirildi. Belediye önünde halk ablukaya rağmen toplanmayı sürdürürken, açıklamaya HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDK Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, DTK Eş Başkanı Leyla Güven’in yanı sıra milletvekilleri de katılacak.

Öte yandan aylardır Gevran Caddesi üzerinde bulunan polis arama noktaları kaldırılırken, belediyeye yakın noktalara polisler konuşlandırıldı. Alan üzerinde ise helikopter hareketliliği yaşanıyor.

(ekip/fç/rp)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR