Ankara Katliamı davası 3’üncü gününde

Post date:

Author:

Category:

Ankara Katlimı davası bugün Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 3’üncü gününde devam ediyor. Sanık Hakan Şahin’in, dün ifade veren Yakup Şahin gibi hazırlanmış yazılı ifadeyi okuması aileler tarafından tepkiyle karşılandı

Ankara Tren Garı önünde 10 Ekim’de yapılan bombalı saldırıda yüz yurttaşın yaşamını yitirdiği Ankara Katliamı’na ilişkin görülen dava 3’üncü gününde Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Duruşmayı takip etmek için salona girmek isteyen yakınlarını kaybeden aileler polisler tarafından engellendi. Tepkiler üzerine salona giren aileler ve avukatlar sorumlular hakkında zabıt tutturdu.

3 sanık getirildi

İlk duruşmaya Dîlok’tan (Antep) SEGBİS yöntemiyle katılan üç tutuklu sanık Abdülmüttalip Demir, Talha Güneş ve Abdulhamid Boz da duruşma salonuna getirildi. Sanık Hakan Şahin’in ifadesi alındı. Hakan Şahin’in de, dün ifade veren Yakup Şahin gibi hazırlanmış yazılı ifadeyi okuması aileler tarafından tepkiyle karşılandı. Salondan, “İfadeni Yakup’un ifadesini yazan kişi mi yazdı” şeklinde tepkiler yükseldi. Yakup Şahin, dünkü ifadesinde gözaltına alındığında verdiği ifadenin büyük kısmının polisler tarafından hazırlandığını itiraf etmişti.

Duruşma devam ediyor

İddianamede geçen kod ismin kendisine ait olmadığını savunan Hakan Şahin, “Olayda kullanılan aracı amcam yeşil kart sebebi ile üzerine araba alamadığı için ben üzerime aldım. Aracı ben 2-3 ay önce aldım iddianamede eylemin bir gün önce planlandığı yazıyor ben aracı aldığımda eylem planı yoktur. Ben Ankara’ya hastanede tedavi amacı ile geldim. Patlamanın olduğu yerde bulunmadım. İbadet şekli herkesin hür iradesidir. İddianamede örgütten maaş aldığım belirtilmiş. Bunun ödeme belgeleri ile kanıtlanmasını istiyorum. Böyle bir ödeme yoktur” iddiasında bulundu. Hakim, ifadesini tamamlayan sanık Şahin’in, savcılıkta verdiği ifadeyi okudu. Duruşma devam ediyor.

Kaynak: ETHA

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR