Ankara polisi Gülmen ve Özakça’ya çiçeklerini iade edecek

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yüksel Caddesi’ndeki polis müdahalesinde aylardır Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için getirilen çiçekler de polislerce alındı. Bilgi veren avukat Ebru Timtik, “Savcı, çiçekleri bize iade edeceğini söyledi” dedi.

Yüksel Caddesi’nde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek olmak için bekleyenlere polis müdahale ederek, 4 kişiyi gözaltına almıştı.

Polis müdahalesi ardından yurttaşlar tekrar Yüksel Caddesi, İnsanlık Anıtı önünde toplanmaya başladı. Burada konuşan Veli Saçılık, “Biz burada işimizi geri istiyoruz sloganıyla geldik. Şimdi bir sloganımız daha oldu, Ankara polisi çiçeklerimizi çaldı. Çiçeklerimizi geri istiyoruz. Baharın gelişini asla engelleyemeyecekler” dedi.

Daha sonra gözaltında tutulan Mehmet Dersulu, Rezzan Şengül, Eser Budak ve Ayşe Arapgirli hakkında bilgi veren avukat Ebru Timtik, gözaltına alınanların Çankaya Polis Karakolu’nda tutulduğunu söyledi.

Öte yandan Timtik, savcı ile görüşme yaptığını bildirerek, “Savcı, çiçekleri bize iade edeceğini söyledi. Kabahatler kanununa göre işlem yapıyorlar; fakat kabahatlik bir durum yok” dedi.

13.00’E ÇAĞRI

Tüm sosyal medya hesaplarından saat 13.00’te Yüksel Caddesi’nde toplanmak üzere çağrı yapılıyor. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın da saat 13.00’te Yüksel Caddesi’ne geleceği öğrenildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR