Ankara Üniversitesi’nde döner bıçaklarıyla oruç saldırısı: Ramazan’da yemek yiyemezsiniz

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde dün “Ramazan’da yemek yiyemezsiniz” diyerek öğrencilere saldıran bir grup, bugün de aynı gerekçeyle yine saldırı düzenledi. Öğrenciler saldırılara karşı barikat kurdu.

Ankara Üniversitesi (AÜ) Cebeci Kampüsü’nde 100 kişilik bir grup, dün, Çatı Kafe ve Pastane’de oturan öğrencilere “Ramazan’da burada yemek yiyemezsiniz” diyerek saldırı düzenlemişti. Aynı grup bugün de İletişim Fakültesi’ne (İLEF) yine “Yemek yiyemezsiniz” diyerek tekbirlerle saldırı düzenledi.

“RAMAZAN AYINDA BURADA YEMEK YİYEMEZSİN”

Saldırının ardından yaralanan Mülkiyeli öğrenciye yardım etmek için İletişim Fakültesi (İLEF) öğrencilerinin gelmesiyle grup okulu terk etti. Kısa süre sonra kampüse tekrar giren ellerinde, döner bıçakları ve kalaslar bulunan 100 kişilik grup, Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin kütüphanesine saldırdı. Saldırı üzerine bir grup öğrenci kütüphanede mahsur kaldı. Ardından öğrencilere saldıran grup, ihraç edilen akademisyenlerin, asistanların kapısında asılı olan fotoğraflarını yırttı.

Kütüphaneye saldırının ardından İLEF binasına yönelen grup, binanın çevresinde bulunan Çatı Kafe ve Pastane’de oturan öğrencilere “Ramazan ayında burada yemek yiyemezsin” diyerek taşlarla herkese rastgele saldırmaya, binadan çıkmaya çalışan öğrencilere saldıran grup, fakülte kapısını taşlamaya başladı.

Grup, İLEF’in girişindeki camları kırarken, öğrenciler kapı önüne sandalye ve masalardan barikat yaptı. İLEF’te öğrenciler mahsur kalırken, Cebeci Kampüsü girişlere kapatıldı.

Saldırı sırasında özel güvenlik ve kampüse giren polisin müdahale etmemesi dikkat çekti. Polis daha sonra saldırıya uğrayan öğrencilere müdahale etti. 10’dan fazla öğrenci darp edilerek gözaltına alındı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR